Astroloji – Nedir Ve Değil

 Astroloji – Nedir Ve Değil

Astrolojinin teknik yönlerine ve bilimin tam olarak nasıl işlediğine dalmadan önce, öncelikle astrolojinin tam olarak ne olduğu ve ne olmadığı hakkında doğru bir kayıt belirlememiz gerekir, çünkü bu bilim hakkında dinlenmesi gereken birçok yanlış anlama vardır. Umarım bu makalede sadece bunu yapmak mümkün olacak.

Astroloji, bir inanç olarak, aslında bir insan olarak sahip olduğunuz potansiyelleri ortaya çıkarmak için dış dünyanızı iç dünyanıza bağlayan bir bilimdir. Bu astrolojinin etkileri mutlak olduğu anlamına gelmez. Bir insanın insanların büyük bir lideri olacağını gösteren astrolojik bir tablosu olması bunun mutlaka gerçekleşeceği anlamına gelmez. Burası özgür iradenin devreye girdiği yer.

Astrolojik etkiler her kişi üzerinde römorkör küçük dizeleri gibidir. Bu dizelerin size ne kadar etkisi vardır, kendi irade gücüne bağlıdır, ya da birçok kişi söz konusu olduğunda, iradenin gücü nden yoksunluk. Örneğin, Astrolojik etkiler birisi uyuşturucu, alkol, kumar veya diğer şeyler bir dizi bağımlılığı gibi sorunlara eğilimli olacak bir bağımlılık kişilik geliştirmek için neden olabilir. Ne kadar muhtemel o kişi aslında bir bağımlı olmak tır kendi özgür iradesi ve irade gücü çok bağlıdır. Bu çok güçlü olabilir astrolojik etkileri en aza indirmek değil, ama ne yapar onlar mutlak değildir perspektif içine koymaktır. Özgür irade her zaman nihai karar dır. İyi ya da kötü etkilerle savaşabilir ya da onlara boyun eğersin.

Astrolojinin devreye girdiği yer böyledir. Bu tahmin etmek kolaydır, astroloji kullanarak, büyük değişiklikler evde hayatınıza gelmek olacak. Belki de kontrolünün dışındaki dış güçler bazı değişiklikleri zorlar. Örneğin, kuvvetler evinizin bir çeşit tehlike altında olduğunu gösterebilir, muhtemelen fırtına veya ateşten ya da hatta bir hırsızlıktan. Özgür iradenin geldiği yer, bu haberle nasıl başa çıktığındır. Bunu görmezden gelmek ve muhtemelen evinize düşen bir ağaç tarafından vurmak var seçebilirsiniz, ya da hareket içerebilir önlemek için önlemler alabilir. Sonuçta, öngörülen soruna yanıt olarak yapmaya karar vereceğiniz şey nihai sonucu belirleyecek olan şeydir.

Şimdi ne olacağını görmek için beklemek için özgür irade kullanarak durumunda, bazı insanlar gerçekten hiçbir şey yaptığını söyleyebilirim, Bu doğru olabilir. Bu durumda olanların normal tepkisi kader olurdu. Bu da doğru olabilir. Ama her iki durumda da, bu astrolojik güçlerden öğrenmen gereken her şeyi öğrendin. Eğer harekete geçtiysen ve iyi çıktıysa, o zaman bir şeyler yapmak için içgüdülerine güvenmeyi öğrendin. Eğer harekete geçmediysen ve felaket ematürse o zaman belki de bazı konularda daha kararlı olmanız gerektiğini öğrendiniz. Her iki durumda da, kader değil, astrolojik güçlerden ders aldı. Bu kendi içinde bu şekilde ders öğrenmek gerekiyordu kader olarak adlandırılabilir.

Birçok astrolog gerçekten bir seçim yok inanıyorum. Sonuç olarak yapmaya karar verdiğin şeye astrolojik güçlerin kendileri karar verdi bile. Başka bir deyişle, bir astrolog işinizin kaybolma tehlikesi yle karşı karşıya olduğunu söylerse ve bu olmadan önce proaktif olur ve başka bir iş bulsanız, eylemleriniz kendi özgür iradeniz olmasına rağmen astrolojik güçler tarafından önceden belirlenmiştir.

Açıkçası, bu teori yüzyıllar boyunca tartışılacak. Ama asıl nokta, astrolojik güçler sizin için ne bekliyorsa, eninde sonunda onlarla nasıl başa çıkacağınız size kalmış. Bu nedenle, astroloji falcılık değildir. Bu sadece nasıl tepki ya da koşullara tepki değil bağlı olarak olabilir şeyler bir uyarıdır.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın