Büyülü Mommies için Güvenli Gebelik

 Büyülü Mommies için Güvenli Gebelik

Yüce Anne’nin ve tüm annelerin şerefine bunu sunuyorum.

Birçok otlar büyülü çalışmalar ve uygulama yaygın gebelik sırasında kullanmak için tehlikelidir. Pelin çayı, örneğin, birçok uygulayıcılar için herhangi bir standart kehanet ritüel parçası, düşük neden olur (hatta gebeliğin sonlarında) , ve sonraki kanama. Neyse ki, en otlar küçük miktarlarda işlemek için güvenli, şarj ve cazibe çanta yerleştirerek gibi, bir ritüel daire etrafında serpme, ya da mum pansuman. Uçucu yağlar, tütsü, bulaşma, tüketim, ve büyülü banyolar büyük endişe vardır, hepsi cilt ile temas dahil olarak, mukoza membranlar, ve büyük ölçüde bireysel kimya değiştirmek.

Dağılmaya

Mükemmel güvenli zaman OUTSIDE yapılır ve küçük dozlarda! Dalgalanan duman dolu bir odada oturan sağlıklı değildir (karbon monoksit), genellikle bulaşma gebelik sırasında kontrendikedir neden. Uygun havalandırma olmadan uzun süreli bulaşma düşük için bir reçetedir. Eğer aura temizlemek ve ritüel için hazırlamak arıyorsanız, tuzlu banyolar güzel, ancak, birçok uçucu yağlar karışımları kaçınılması gerekir.

Uçucu Yağlar

Bir yağ difüzör bitkilerin aroma-terapötik ve büyülü özellikleri zevk için mükemmel bir yoldur, hassas sağlık veya duman alerjisi olanlar için tütsü sağlıklı bir alternatif olarak özellikle. Orada anal retentive için, evet, hala Hava unsuru karşılık gelir. Daha fazla, daha fazla görsel yardıma ihtiyacınız varsa bir tüy ekleyin.

Tüm uçucu yağlar ilk üç aylık dönemde kontrendikedir, (ve yüksek riskli gebelikler için tamamen kaçınılmalıdır) Ancak, Eğer favori kokusu özledim, çiçek suları (hydrosols) yaygın olarak kullanılabilir, ve güvenli bir şekilde istihdam edilebilir, onlar neredeyse düzgün uçucu yağlar olarak konsantre değildir gibi. İlk üç aylık dönemden sonra, çoğu narenciye yağı güvenli olarak kabul edilir, Bergamot da dahil olmak üzere, bir 1-50% seyreltme oranı; sedir gibi dökmeyen yağlar (Atlas, Virginia ve Texas sedir dahil), yanı sıra baharatlı veya rahatsız edici yağlar (Tarçın, Hindistan cevizi, Karanfil, Allspice) tamamen kaçınılmalıdır. Aşağıdaki liste hiçbir yerde tam yakın, ve bazı bitki diğerlerinden çok daha muhafazakar, ve görüşler, deneyim ve bilim oy bir yol ya da başka salıncak. Aşağıdakilerden kaçının veya seyreltme oranları konusunda daha fazla araştırma yapın.

Allspice (Pimenta officinalis)

Anason tohumu (Pimpinella anaisum)

Balsam, Peru (Myroxylon balsamum)

Fesleğen, Tatlı (Ocimum basilicum)

Defne (Pimenta racemosa)

Defne Defne (Laurus nobilis)

Bergamot Nane (Mentha citrata)

Cajeput (Melaleuca minör)

Kafur (Cinnamonum kafur)

Havuç Tohumu (Daucus carota)

Catnip (Nepeta cataria)

Sedir ağacı, Atlas (Cedrus atlantica)

Cedarwood, Virjinya (Juniperus virginiana)

Kereviz Tohumu (Apium graveolens)

Tarçın (C. zeylanicum)

Citronella (Cymbopogon winterianus)

Clary Adaçayı (Salvia sclarea)

Karanfil (Eugenia aromatica)

Copaiba Balsam (Copaifera officinalis)

Kişniş Tohumu (Coriandrum sativum)

Mısır nanesi (Mentha arvensis)

Dereotu Tohumu (Anethum graveolens)

Douglas Köknar (Pseudotsuga menziesii)

Okaliptüs (Okaliptüs globulus, E. citriodora)

Rezene, Tatlı (Foeniculum vulgare)

Galangal (Alpinia officinalis)

Zencefil (Zingiber officinale)

Greyfurt, beyaz (Narenciye paradisi)

Ho Wood (Cinnamomum kafur)

Hyssop (Hyssopus officinalis)

Ardıç Berry (Juniperus communis)

Labdanum (Cistus ladaniferus)

Lavanta, Başak (Lavendula latifolia)

Limon (Narenciye limonium)

Limon otu (Cymbopogon fleksus)

Limon Mersin (Backhousia citriodora)

Kireç Kabuğu (Narenciye aurantifolia)

Lovage (Levisticum officinalis)

Mandarine, Kırmızı (Narenciye reticulata)

Mercanköşk, Tatlı (Marjorana hortensis)

Mercanköşk, Yabani (Thymus mastichina)

Pelin (Artemisia vulgaris)

Mür (Commiphora myrrha)

Mersin (Myrtus communis)

Hindistan cevizi (Myristica fragrans)

Opopanax (Commiphora guidotii)

Turuncu (Narenciye sinüs, C.aurantium)

Kekik (Origanum vulgare)

Maydanoz Tohumu (Petroselinum sativum)

Çam, Scotch (Pinus sylvestris)

Biberiye (Rosmarinus officinalis)

Adaçayı (Salvia officinalis)

Tuzlu, kış (Satureja montana)

Ladin (Tsuga canadensis)

Tagetes (Tagetes minuta)

Mandalina (Narenciye reticulata)

Tarhun (Artemisia dracunculus)

Kekik (Kekik vulgaris)

Kediotu (Valeriana officinalis)

Yarrow (Achillea millefolium)

Ylang-Ylang (Cananga odorata)

Ne kullanabilirim merak ediyor musunuz? Aslında, yukarıda listelenen yağlar oldukça az güvenli, ama sadece deneyimli bir aromatherapists gözetiminde. Örneğin, birçok hamile kadın ylang-ylang hiçbir olumsuz tepki var, ancak, aynı zamanda karaciğer hasarı varsa veya epilepsi muzdarip, ve yoğun migren, bir soruna neden olur. Bu net üzerinden size yardımcı olabilecek bir şey değil, bu yüzden ihtiyatlı tarafında err eğilimindedir!

Aşağıdaki en aroma terapistleri tarafından güvenli olarak kabul edilir, ancak, HER ZAMAN bir baz esansiyel yağlar seyreltmek, ya da taşıyıcı yağ (jojoba ve tatlı badem tamam), DO, herhangi bir koşulda, dahili esansiyel yağlar almak, ve şüphe, herbalist sormak, Ebe, ya da Ob / Gyn.

Benzoin, Bergamot, Greyfurt, Lavanta, Limon, Neroli, Portakal, Paçuli, Sandal Ağacı, Nane, Çay Ağacı ve Vetiver.

Rose, Yasemin ve Clary Adaçayı gerçek teslimat sırasında yararlı olabilir.

Otlar

Pelin, pelin, yarrow, dikenli kül, kaygan karaağaç, ifhaste berry, motherwort, maydanoz ve herhangi bir zehirli otlar, OBVIOUSLY tüketmeyin. Bazı insanlar hamilelik sırasında zencefil karşı tavsiye, hafif bir uyarıcı olarak kabul edilir gibi, ama sabah bulantısı için tek en yararlı tedavi yöntemidir. Sadece taze bir zencefil kökü kapalı biraz dilim, neredeyse kaynar su ile kapak ve yaklaşık beş dakika dik izin. Yavaşça yudumlayın; birkaç dakika içinde daha iyi hissedeceksiniz. Bu gerçekten taze kök ile yapılmış gerekiyor, zencefil tozu korkunç asidik olduğu gibi.

Bu, hiçbir şekilde kapsamlı olmuştur! Araştırmaya devam et, öğrenmeye devam et. Eğer daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, bu alanda daha fazla doktor alternatif tıp yararları ve tehlikeleri kendilerini eğitmek gibi, OB / GYN başvurmak için çekinmeyin.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın