Candida Diyetinde Ne Tür Sebzeler Yiyebilirim?

 Candida Diyetinde Ne Tür Sebzeler Yiyebilirim?

Sebze yükleme müthiş bir diyet stratejisidir. Sebzeler temel vitamin ve besin ile doldurulur ve herhangi bir sağlıklı beslenme için harika bir seçimdir ama tüm sebzeler eşit oluşturulur? İster inanın ister inanmayın bazı sebzeler diyetler belirli türleri için uygun olmayabilir. Candida diyet hangi tür ve ne kadar bazı sebzeler yemek özellikle dikkat etmelidir bu diyetler biridir. Ne tür ve neden ortadan kaldırmak veya bazı sebzeler azaltmak gerektiğini anlamak için öncelikle candida diyet amacı ne olduğunu anlamak gerekir.

Candida diyet candidiasis olarak bilinen bir durum için tedavinin temel taşıdır. Kanddidiyazis hangi Candida albicans, maya tipik iyi huylu türü ve bağırsak sisteminde fırsatçı organizma haline bir durumdur. Candida albicans ideal vücut sağlıklı tutmak için bakterilerin “dostu” türleri ile uyum içinde çalışacak bağırsak sisteminin mikroflorasının doğuştan gelen bir parçasıdır. Ne yazık ki, antibiyotiklerin aşırı kullanımı gibi dış faktörler, steroidler, oral kontraseptifler, stres ve işlenmiş gıdalar / şeker gıdalar yüksek bir diyet genellikle Candida albicans bir büyüme neden. Bu toksinlerin bir bolluk olur vücuda serbest bırakılır ve görünüşte ilgisiz sağlık sorunları çeşitli neden olur. Kandidiazbelirtileri içerir ama kronik mantar enfeksiyonları ile sınırlı değildir, kronik sinüs enfeksiyonları, irritabl barsak sendromu, anksiyete, depresyon ve yorgunluk. Candida diyet büyümesini teşvik gıda ortadan kaldırarak Candida albicans gıda arzını kesmek istiyor. Ana suçlular şeker, sirke, fermente gıdalar, glutinous tahıllar ve hızlı etkili karbonhidratlar candida diyet kuralları ılımlılık tüketen öneririz diğer gıdalar vardır iken. Karmaşık tahıllar ve yüksek nişasta lı sebzeler bu kategoriye girer, çünkü aslında yaptıkları basit karbonhidratlar şekere ayrılıp kandidaile beslendikleri kadar hızlı bir şekilde şekere parçalanmasalar da. Peki hangi sebzeleri özgürce yiyebiliriz ve hangileri kandida diyetinde ölçülü olarak yiyebiliriz?

SerbestÇe Yiyeceğim Sebzeler

Ampul sebzeler frenk soğanı, sarımsak, pırasa, soğan, taze soğan, arpacık soğan ve kestane gibi tüm candida diyet için tüm büyük seçeneklerdir. Sebze Bu grup yemek ve soğan ve özellikle sarımsak lezzet ve doku eklemek için kullanılabilir mücadele Candida albicans yardımcı antifungal özelliklere sahip. Çiçekli sebzeler enginar, brokoli, brokoli rabe ve karnabahar gibi büyük yan yemekler yapmak. Kullanın yaprak sebzeler arugula, Brüksel lahanası, lahana, hindiba, collards, endive, marul, lahana ve ıspanak gibi ana yemekleri tamamlamak ve keyifli salatalar oluşturmak için.

Meyve sebzeleri, avokado, salatalık, patlıcan, bamya, biber ve kabak içeren keyifli maya ücretsiz yemekler oluşturmak için yardımcı olacaktır. Sap sebzeler kuşkonmaz, kereviz, pazı, rezene ve kohlrabi gibi de diyet kullanımları geniş bir yelpazede var.

Sebzeler Moderasyon yemek için

Kandida diyetinde dikkatli yemeniz gereken iki çeşit sebze vardır. kök sebze ve yumru sebze. Pancar, havuç, yaban havucu, turp, rutabaga, manyok, patates, tatlı patates ve patates hepsi bu gruba aittir. Hala candida diyet bu sebzeler in tadını çıkarabilirsiniz ama sebze bu tür aşırı değil, böylece yemek planı.

Yaşam hakkında daha fazla bilgi için maya ücretsiz candida diyet ziyaret Maya Ücretsiz Yaşam takip ederek.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın