Çocuklar için Sağlıklı Gıda Nedir?

 Çocuklar için Sağlıklı Gıda Nedir?

Bazılarınız yetişkinler için dengeli bir diyet yeme de çocuklar için sağlıklı gıda olarak kabul edilir düşünebilirsiniz. Bu tam olarak doğru değil. Çocuklar besleyici bir yetişkin yemek yeme ile gerçekten yanlış bir şey olmasına rağmen, çocuklar tam olarak büyüme ve gelişme ihtiyaçlarını gidermek için belirli bir beslenme profili gerektirir. Sadece kendi özel besin gereksinimlerini sağlamak için çocuklar için sağlıklı gıda pişirmek için hayati önem taşımaktadır, ama aynı zamanda yetişkinlik içine iyi sürer doğru beslenme için sağlam bir temel sağlamak için.

Dört Besin Grubu

O zamanlar, çocuklar için sağlıklı yiyeceklerin dört ana besin grubundan ve besin piramidinden oluştuğu bir ailede büyüdüm. Ailem çok genç yaşta doğru beslenmenin değeri konusunda bizi eğitmiştir. Kahvaltıda süt ve tahıl, öğle ve akşam yemeklerinde et ve sebzeler, öğünler arasında ve sonrasında meyveler yerdik. Abur cubur nadirdi ve bunun yerine sağlıklı alternatifler yememiz istendi.

Aynı şey bugün de geçerli. Tahıllar, süt ürünleri, et, meyve ve sebzeler: Çocuklar için sağlıklı gıda hala aynı felsefeyi izler. Çocuklar asla bir yemek çıkmazına düşmemeli. Her ay yeni tatlar ile deneme önemlidir. Çocuklar için sağlıklı gıda pişirme gıda tatlar çeşitli içermelidir. En kısa sürede çocuklar sert yemek yiyebilir gibi, onların damak ve iştah ikna edecek yeni gıda eşleştirmeleri karıştırmaya çalışın. Çocuklar için sağlıklı gıda lezzet bir varyasyon sağlıklı beslenme harikaları için zihinlerini açmaya yardımcı olabilir. Bu onlar yaşlandıkça paha biçilmez bir beceri haline gelecektir.

Fast Food Alışkanlığı dikkatli olun

Bazı ebeveynler zor çocuklar için sağlıklı yemek pişirmek için onların zorlu programı nedeniyle bulabilirsiniz. Zamandan tasarruf etmenin en iyi yolu basit, lezzetli ve besleyici yemekler hazırlamaktır. Kitap, dergi ve hatta online tarifi fikirleri alabilirsiniz. Önümüzdeki haftalarda ne pişirmek için karar zaman ve enerji tasarrufu için yemek planlama deneyin. Çocukları fast food ile ödüllendirmemeye çalışın ve yoğun bir program nedeniyle bunun varsayılan öğün olmasına izin vermeyin. Bir daha asla fast food yememelisin. Unutulmaması gereken önemli şey, fast food çocuklar için sağlıklı yemek pişirmek için cazip bir bahane olabilir.

Çocukları Mutfağa Davet Et

Çocuklarınızı sağlıklı beslenmeye ikna etmenin en iyi yolu onları mutfağa davet etmekten daha iyi bir yol olabilir mi? Bir dahaki sefere çocuklar için sağlıklı yemekler pişirip pişirirseniz, onlardan yıkamanıza, karıştırmanıza veya malzemeleri hazırlamanıza yardımcı olmalarını isteyin. Çocuklar için sağlıklı gıda pişirme onlara basit pişirme teknikleri, doğru beslenme ve gıda takdir öğretirken, çocuklar ile bağ için harika bir yoldur. Çocuklar için hazırlık dahil olduğunda sağlıklı yeni gıdalar yemek için daha yüksek bir şans var.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın