Embriyo Transferi – Sonuçları Bekliyor – Bölüm II

 Embriyo Transferi – Sonuçları Bekliyor – Bölüm II

Bazen sonuçlar belirsizdir ve kadının hormon düzeylerinin izlenabilmesi için kliniğe birkaç kez dönmesi istenebilir. Eğer yükselmeye devam ederlerse, uygun bir hamileliği daha olasıdır. Hormon düzeyleri düşükse muhtemelen hamile değildir ve adeti başlar.

Bu ekstra gerginlik önlemek için, bir evde gebelik testi yapmak mümkündür. İlaç rejiminize bağlı olarak, bazı gebelik testleri tedavinizde kullanılan bazı ilaçlara tepki verebilir. Ya da erken bir gebelik tespit etmek için yeterince duyarlı olmayabilir. Bu yüzden güvenilir bir marka tavsiye kliniğinizden rica da bulunmanız gerekir. Test sonuçlarını kliniğe bildirmeniz önemlidir. Ev testi negatif olsa bile, yine de kendi yürütmek isteyebilirsiniz. Pozitif ise ultrason taraması ile birkaç hafta sonra sonuçları onaylamak isteyecektir.

Pozitif bir test hala hikayenin sonu değildir. Genellikle bir gebelik nihayet bir ultra ¬ ses tonu ile desteklenen kadar ilk test üç veya dört hafta sonra, ne normalde yedinci veya sekizinci hafta olurdu doğrulanmaz. Uygun bir gebelik varsa, ceninin tazyikte oldukça net bir şekilde görülebilmesi muhtemeldir. Ceninin ultrasonda daha erken tespit edilmesi mümkündür, ancak o kadar belirgin değildir ve normal olarak gelişip gelişmediğini belirlemek mümkün olmayabilir.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın