Erken Gebelik Bir İşaret – Vajinal Akıntı

 Erken Gebelik Bir İşaret – Vajinal Akıntı

Herkes sabah bulantısı hamile olabileceğinizin bir işareti olduğunu bilir ve gebeliğin en bilinen ve bariz göstergesi adet döngüsünün kaçırıldığınıbilir, değil mi? Vajinal akıntının erken gebelik belirtisi olabileceğini de biliyor muydunuz? Değilse, o zaman ayrıntılar için okumaya devam edin.

İç çamaşırınızda görebileceğiniz vajinal akıntı ya da idrar yaptıktan sonra kendinizi sildiğinizde süt beyazından pembemsi-kahverengiye kadar renk değişebilir. Bu östrojen düzeyleri ve vajinaiçin daha fazla kan akışı artış neden olur. Özellikle normal adet döngüsünün başlayacağı zaman civarında görürseniz, tespit gibi görünebilir. Pembemsi kahverengi renk önceki adet döngüsünden arta bırakılabilir kan biraz ve endişe olmak için bir şey değildir.

Her kadın vajinal akıntı bu tür deneyimleri ya, bu yüzden taburcu görmemek hamile olmadığı anlamına gelmez! Çok iyi hamile olabilir ve erken gebelik bu özel işareti yok. Hamile olup olmadığınızı belirlemenin en kesin yolu bir test için doktorunuza gitmektir.

Vajinal akıntı bazen bir mukoza fişi olarak adlandırılır çünkü çocuğunuzu enfeksiyonlardan korumak için servikal açıklığınızı engeller. Gebeliğiniz doğuma döndükçe vücudunuz rahim ağzınızı genişletmenizden dolayı mukus fişini dışarı atacaktır.

Yaşadığınız vajinal akıntı hiçbir koku vardır sürece, ve yanma veya kaşıntı eşlik etmez, erken gebelik ilk belirtilerinden biri olabilir. Yaşadığınız vajinal akıntı kötü kokulu ve kaşıntılı ise, hemen jinekolog görmelisiniz. Eğer bir viral veya bakteriyel enfeksiyon ya da tedavi edilmelidir cinsel yolla bulaşan bir hastalık olabilir, çünkü doktorunuzsizi muayene etmek gerekir.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın