Gebelik – 10 Sure-Shot İşaretler Pozitif Gebelik Göstergesi

 Gebelik – 10 Sure-Shot İşaretler Pozitif Gebelik Göstergesi

Herhangi bir evli kadına nihai bir tatmin duygusu getiren şeyi sorarsanız, muhtemelen “kişinin rahminde gelişmekte olan çocuğunu taşıyarak” cevap verirdi! Ama bu arzu için büyük bir “AMA” da var – zamanlama tam olarak bir gebelik için doğru olmalıdır!

Sadece bir cevapsız aylık dönem bazı kadınlarda zamansız annelik hakkında panik hissi yaratabilir, düzenli aylık döngüleri bir bebek sahibi olmak isteyen diğerleri endişe olabilir. Peki, bir kadın “Bebeğim olacak mı?” sorusuna nasıl kesin bir cevap bulabilir?

Bu konulardaki uzmanlar ‘hamilelik belirtilerini’ 10’a indirdiler. ‘Anne olacağını hisseden’ kadın herhangi birini kontrol edebilir. Uyarı bir not – bu nadir durumlarda, bir kadın hiç bu işaretlerin herhangi bulmak mümkün olmayabilir mümkündür. Ayrıca, çeşitli işaretler bir kadından diğerine farklılık gösterir.

(1) Herhangi bir jinekolog tarafından ileri sürülen ilk soru şudur: “Adetiniz elendi mi?” Şimdi bu, hayatları boyunca düzenli bir erkeğe sahip olan dişilerden olumlu bir cevap getirecek. Peki ya döngüleri hiç düzenli olmayan kadınlar? Düzensiz bir döngü ile kaçırılan bir dönemi ayırt etmek kesinlikle zordur.

(2) Bazı kadınlar adet dönemlerinde o kadar düzenli olurlar ki, her ay bu tarihe kadar hatasız bir şekilde doğru olurlar. Bu yüzden bir ‘idrar gebelik testi’ kendi döngüsü bir gün gecikmiş olsa bile düşünebilirsiniz. Bu test o kadar doğrudur ki döllenmeden sonraki iki hafta içinde pozitif bir sonuç beklenebilir! Daha doğru bir hafta ve bir buçuk döllenme sonra bir sonucu gösterir ‘kan gebelik testi’.

(3) Eğer bir kadın gebe kalmışsa, hiçbir sebep yokken ‘mide bulantısı’ hissedecek ve hatta gebe kaldıktan bir hafta sonra ‘kusma büyüsü’ yapacaktır.

(4) ‘Bazal vücut ısısı’ adet döngüsü başlamadan önce aşağı gelir, ancak yumurtlama gerçekleştiğinde yükselir. Eğer döngüden sonra sıcaklık normale dönmezse, kadın enceinte olur.

(5) Farklı hormonlar yüksek miktarlarda serbest bırakılır, bağırsakdinlenmek ve ‘kabızlık’ etkileri hakkında getirmek neden eğilimi.

(6) Döllenme meydana gelmiştir, yeni oluşan embriyo yaklaşık bir hafta ila 10 gün sonra rahim duvarına yerleşir. Yani ‘tespit’ gerçekleşebilir. Renk açık pembe, düzenli adet kanaması aksine. Ve rahim kendini büyüyen fetus karşılamak için doğru pozisyona hazır hale alıyor gibi, anne-to-be ‘kramp’ yaşamaya başlar.

(7) ‘areolar alanlar’ (meme etrafında renk halkaları) olumlu gebelik gösteren, daha büyük ve koyu olma eğilimindedir. Bu bölgelerde ki dakika tümsekleri de boyut olarak büyüyebilir ve sayıları artabilir.

(8) Gebeliğin üçüncü haftasında ,’meme ler ve meme uçları’ hassas hissetmeye başlar.

(9) Her geçen gün büyüyen bir bebeğin ağırlığını taşımak ve tüm bedensel değişiklikleri yönetmek çocuklu kadın için kolay bir iş değildir. İlk 2-2-1/2 ay oldukça ‘yorucu’ olabilir.

(10) Son olarak, gebelik hakkında ‘idrar aciliyeti’ getiriyor. Buna atfedilen nedenler, ‘genişlemiş bir rahim tarafından mesaneüzerinde uygulanan basınç, hem de daha fazla kan (bir yerde% 35-60 civarında) hormonal salgılar, kan damarları ve kan akımı basıncı dilating nedeniyle böbreklere gönderiliyor.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın