GED Sınavına Hazırlanmanın 6 Pratik ve Kolay Yolu

 GED Sınavına Hazırlanmanın 6 Pratik ve Kolay Yolu

GED sınavına geçmek bir ortaöğretim kimlik belgesi almanıza yardımcı olabilir. Bir GED diploması temelde bir lise diploması eşdeğerdir, ve daha iyi akademik ve kariyer fırsatları için bilet olabilir. Bu nedenle bu testten yüksek bir puan almak önemlidir ve aşağıdaki ipuçları size yardımcı olabilir:

  • GED testi hakkında ayrıntılı bilgi edinin. Bu test, Fen, Matematik, Sosyal Bilgiler, Okuma ve Yazma konularındaki bilgi ve muhakeme yeteneklerinizi değerlendirecektir. GED sınavını yaratan ve yöneten organ Amerikan Eğitim Konseyi veya ACE’dir. Testin tüm süresi tüm konular için 7,5 saat sürer, ancak her konuyu farklı ziyaretlerde ayrı ayrı alma seçeneğiniz de vardır. Sınava hazırlık larınızın testteki tüm konuları kapsadığından emin olun.
  • GED test hazırlık sınıfına katılın. Bölgenizdeki yerel GED sınıflarını kontrol edin. Aynı bilgileri yetki alanınızdaki Eğitim Bakanlığı web sitesinden de alabilirsiniz. Yüz yüze GED hazırlık sınıfına katılmak, bire bir yardım sağlar. Ancak, zamanlamanıza uymuyorsa, sizin gibi başarılı bir test yapan topluluğuna hizmet veren bir web sitesinden çevrimiçi ged test hazırlık sınıfına katılmayı tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde böyle bir sitede diğer öğrencilerle etkileşim kurabilirsiniz.
  • Çevrimiçi bir test hazırlık programına kaydolun. GED için çalışmanın en etkili yollarından biri online bir çalışma kursuna kaydolmaktır. İyi bir online test hazırlık sitesi ile, yüksek kaliteli uygulama testleri ve GED testitüm konuları kapsayan diğer video ve dijital kurslar yararlanabilirsiniz. Bu sitelerde uygulama testleri, sadece ücretsiz oldukları için değil, aynı zamanda zayıf noktalarınızı geliştirmeye çalışabilmeniz için mevcut bilginizi ölçmenize yardımcı olabilir. Onlar da gerçek GED testi için yönlendirmek, korkunç test anksiyete ile ortadan yardımcı.
  • Farklı çalışma yollarından yararlanın. Yetişkin veya çevrimiçi bir sınıfa katılmak ve çevrimiçi uygulama testlerine katılmak dışında, bir öğretmen tutma veya arkadaşlarınızla veya sınav katılımcıları ile bir çalışma grubu oluşturma gibi diğer çalışma yöntemlerine de başvurabilirsiniz.
  • Yakınınıza ait akredite bir test merkezine başvurun. GED sınavına iyice hazırlandıktan sonra, kayıt ücretleri ve gereksinimleri, mevcut test tarihleri ve diğer ayrıntılar hakkında bilgi almak için yerel test merkezinize başvurmanın zamanı gelmiştir. Sınava kaydolun ve test merkezinize nasıl gidilen hakkında yol tarifi isteyin.
  • GED testine gir. İşte büyük gün geliyor. Eğer sınava hazırlandığınıza kendinizi adadıysanız, GED sınavını geçeceğinizden ve hatta başarıya ayırdığınızdan emin olabilirsiniz. Aksi takdirde, rahatlayın ve en iyi şekilde yapın ve Genel Eğitim Geliştirme kimlik bilgialmak için elinden geleni yaptığı düşüncesiyle rahatlayın. Tek veya bazı bölümlerde başarısız olursanız, onları geri alabilir, çünkü stres yok. Bu sınavlara bekleme süresi olmadan iki kez daha girebilirsiniz, ancak üçüncü kez başarısız olursanız, tekrar sınava girebilmek için 60 gün beklemeniz gerekir.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın