Genç Hamileliğin Nedenleri Nelerdir?

 Genç Hamileliğin Nedenleri Nelerdir?

Günümüzde ülkemizde özellikle gelişmekte olan ülkelerde, genç hamilelik geleneksel rollerin ve erken evliliğin bir sonucudur, çünkü genç hamilelik bir lütuf ve genç kadının doğurgan olduğunun bir kanıtı olarak görülmektedir. Çoğu durumda, yoksulluk bu katkıda, ne zaman bir kimse onun erken yaşta ona bakmak için yok.

Gelişmiş dünyada, genç gebeliğin nedenleri çoğunlukla evlilik dışında olduğu ve sosyal damgalama çok taşır anlamında farklıdır. Bu nedenle, ergen cinsel davranış genç gebelik nedenlerinden biridir. Bugün dünyamızda, 20yrs önce seks şey, hatta tüm dünyada normal ve bu seks hakkında kapsamlı bilgi hükmü olmadan gençler arasında cinsel ilişki oluşturur ergen gebelik yüksek düzeyde getirdi.

Uyuşturucu, alkol vb in-take genç gebelik bu arada bir genç olarak o anda cinsel ilişki için hazır olmayabilir ama uyuşturucu ve alkol ile sarhoş olmak sadece o zaman seks daha az duygusal acı ve utanç verici olduğu için istenmeyen cinsel aktiviteye dahil olmak için yapar çok katkıda bulunur. Bunu önlemek için, bir şey alkol veya uyuşturucu ortadan kaldırmak.

Ayrıca, cinsel istismar da genç gebelik nedenlerinden biridir. Cinsel istismar olarak tecavüz istenmeyen seks ve genç gebelik neden bizim genç kızların hayatında daha fazla etkisi vardır.

Kesin olarak, yaş farklılıkları da kendisinden çok daha büyük bir partneri olan bir genç kız daha sık yakın bir yaşta bir ortağı olan bir kız daha hamile almak için daha olasıdır anlamında genç gebelik neden olur, o yeterince doğum kontrol hapı kullanmak için eğitimli olmadığı için kürtaj daha çocuk sahibi olmayı tercih gibi.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın