Hamileliğin İlk 6 Haftasında Evde Yapabileceğiniz Egzersiz

 Hamileliğin İlk 6 Haftasında Evde Yapabileceğiniz Egzersiz

Hiçbir kadın hamile yken meydana ani duygusal dalgalanmalar ve sağlık rahatsızlıkları kaçamaz! Ancak, formda kalmak amacıyla ve sağlıklı kadınlar bu ani rahatsızlıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Egzersiz gebeliğin önemli bir parçasıdır ve kadınların daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Eğer doktor tarafından reçete olarak dinlenmek gerekir rağmen, ama sadece hafif sabah bulantısı nedeniyle egzersizleri atlama, hangi bir gebelik spin-off öneredilmez. Yani, eğer gebeliğinizin ilk 6 haftasında iseniz, burada evde yapabileceğiniz en iyi egzersizler, uzman gözetiminde, tercihen vardır.

1. Yürümeye devam et, yürümeye devam et.

Jinekologlar ve sağlık uzmanlarına göre, hamile kadınların yürümeye veya hareket etmeye devam etmesi gerekiyor! Oturma odasının koridorunda veya balkonda veya bahçe alanında tempolu bir yürüyüşe çıkın. Bu daha fazla enerji neden olacak, canlılık, azaltılmış sırt ağrısı, sağlıklı bir vücut görüntüsü ve aynı zamanda daha hızlı ve daha iyi doğumdan sonra forma dönen. Doktorunuza danıştıktan sonra sabah yürüyüşleri ve akşam yürüyüşleri yaparak başlayabilirsiniz.

2. Pilates’i tercih edin

Gebelik kadınlar için iki bedensel zorluklar getiriyor: ilk bel ağrısı ve ikinci denge sorunları. Pilates uyguladığınız zaman, bir dizi zemin egzersizi ile çekirdek kaslarını nazikçe geliştirebilirsiniz. İlk seanslarda tamamen güç üreten konsantre olacaktır. Takip edecek dersler denge ve güç için zor olacak.

Ancak, pilates arka yada ya da orta bölümü büküm olması gereken pozlar önlemek için en iyisidir. Egzersizlerinizi veya göbek odaklı duruşunuzu abartmamak en iyisidir. Aksi takdirde diyastasis recti yol açabilir, karın kaslarının paralel bölümleri ayrılır nerede.

3. Yüzme vücut için iyi olabilir

Bu tüm vücut hareket halinde olduğu gibi takip etmek için uygun bir gebelik egzersiz, eklemler üzerinde hafif stres ile. Ayrıca, havuzdaki su ağırlığı destekler ve karnınız her geçen gün büyüdükçe tüm şişmiş ve ağır bir anlık rahatlama hissi sunuyor.

4. Pelvik taban güçlendirme deneyin

Pelvik taban egzersizleri başlayan yararlıdır! Yani, bu egzersiz formuna geçtiğiniz zaman, tuvalette idrar akışını duraklattırken hayal etmek gerekir. Nefesinizi çekin ve pelvik kasları içe ve daha sonra yukarı doğru kas. Eğer pelvik kasları çok fazla stres yok böylece gözetim altında evde bunu gerçekleştirin.

5. Yoga zinde ve mutlu kalmanıza yardımcı olur

Bu gebeliğinizin ilk 6 haftasında pratik yapmak için en iyi egzersiz formlarından biridir! Yoga kaslarınızı dengeler, çekirdek gücü üreten yardımcı olur, kan basıncını en aza indirir, kaslarınızı çevik ve çevik olmasını sağlar ve bebek doğum sırasında yardımcı olmak için gelen nefes-iş öğretir. Kadınlar için, yoga da menopoz için yararlıdır ve osteoporoz gibi rahatsızlıkları önler, kemik mineral yoğunluğu geliştirerek.

Ancak, hamilelik sırasında aşağıdakiiçeren yoga duruşları kaçınmalısınız:

· Sırtüstü yatarken

· Yoğun geri virajlar

· Sıcak yoga veya Bikram yoga

· Ayaklarınızı başınızın üstüne yerleştirmeniz gereken her türlü duruş, örneğin başlıklar

· Karnınızı bükmeniz gereken duruşlar

6. Aerobik sınıflar

Bugün, özellikle onları kas tonusu geliştirmek için yardımcı hamile kadınlar için tasarlanmış çeşitli aerobik programları vardır, esneklik eklemek ve kalp sağlığını artırmak. Tüm bu çalışmalar, hamilelikle ilgili değişikliklere tanık olarak vücudu desteklemek için el ele dir. Sen de bir eğitmen ev kiralayabilir ve aerobik pratik.

Gebeliğinizin 6.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın