Hamilelik sırasında Kabarık Yüz – Normal mi? Nedenleri ve Belirtileri

 Hamilelik sırasında Kabarık Yüz – Normal mi? Nedenleri ve Belirtileri

Birçok kadın hamilelik sırasında kabarık bir yüz muzdarip. Normalde biz kilo aldık ya da aşırı su istinat varsayıyorum, gebelik ile kilo normal olduğundan ve genellikle diğer yerler arasında karşısında kendini gösterecektir. Aslında, üçüncü üç aylık dönemde, çoğu kadın şişmiş bir yüz ile her sabah uyanmak. Bu artan dolaşım nedeniyle, ve genellikle zararlı değildir. Ancak, bunun bazı nedenleri çok ciddiye alınması gerekir. Preeklampsi hamilelik sırasında kabarık bir yüze neden olabilir. Bu durum çok tehlikeli olabilir, ve eğer o olabilir şüpheleniyorsanız, doktora bir çağrı tavsiye edilir.

Tarafından karakterize Ödem (fazla su tutma), Hipertansiyon, idrarda protein (Proteinüri), ve ani hızlı kilo alımı, preeklampsi yakından izlenmelidir. Şişmiş bir yüz, şişmiş eller, ayak bilekleri ve ayaklar ile birlikte, ödem tipik. Kolay bir test parmaklarınızı ipuçlarına basın ve bir girinti yapmaktır. Et normalden daha uzun süre depresif kalırsa, ödem belirtisi olabilir.

Tedavi yatak istirahati içerebilir, bacaklarda yükseklik, su artışı, ve tuz kaçınarak. Bu belirtiler zihinsel karışıklık eşlik ederse, baş ağrısı, veya diğer nörolojik belirtiler, hemen doktorunuza veya hastaneye olsun. Dehidratasyon da hamilelik sırasında kabarık bir yüz neden olabilir. Yeterli su almadığınızda, vücut sahip olduğu küçük miktarda tutmaya çalışır. Bu nedenle kan damarları büyür ve bom! Sonunda şişmiş bir yüzün olur.

Alkol, kafein ve aşırı sodyumdan uzak durun ve idrar renginize dikkat edin. Eğer çok sarıysa, daha fazla su iç.

C vitamini ve / veya beta karoten eksikliği hamile iken kabarık yüz diğer nedenleri vardır.

Hamilelik sırasında kabarık yüz her olasılığı ile teşhis edilmelidir. Eğer gebelik vitamin takviyeleri almak emin olun (doktorunuz tarafından tavsiye edilir), ve C vitamini açısından zengin gıdalar yemek, ve diğer tüm gerekli vitamin ve mineraller.

Göbek büyüklüğü nedeniyle, bacak ağrısı, ve diğer koşullar, kadınlar zor gebeliğin son aşamalarında uyku bulabilirsiniz. Ne yazık ki, yeterince uyumazsan, şişmiş bir yüzle uyanabilirsin. Uykusuzluk muhtemelen hamilelik sırasında kabarık bir yüzün en sık nedenidir. Eğer yatakta rahat alamıyorsanız, büyük rahat bir sandalye deneyin. Geceleri uyuyamıyorsan, gündüz uyu. Eğer diğer çocuklar sizi ayakta tutarsa, bir arkadaşınızdan birkaç saat bakıcılık yapmasını isteyin ki gerekli dinlenmenizi sağlamak için.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın