Hamilelik Yoga Faydaları: Bilmeniz Gerekenler

 Hamilelik Yoga Faydaları: Bilmeniz Gerekenler

Hamileyken yoga yapmalı mısın? Herkes hamilelik sırasında egzersiz fikri ile rahat. Korkuyorsun çünkü doğum sırasında “vücudunu fazla hareket ettirmek” isteyip istemediğinden emin değilsin. Ya uygunsuz bir vücut hareketi bebeğine zarar verirse? Ya bu esnemeleri yaparken yaralandıysan?

Bize yoga sadece hayal edilemez “katlanmış” ve döner ama derin nefes alma ve ışık da uzanır hakkında olduğunu söyleyeyim. Hafif yoga (hamile anneler için uygundur) hamilelik sırasında formda tutmaya yardımcı olur. Bugün, özellikle çok yönlü hakkında konuşuyor olacak Gebelik Yoga Faydaları bu özel yazı.

Farkında olmanız gereken avantajlar nelerdir?

Bize yoga göreceli kolaylığı ile gebelik yoluyla yardımcı olur söyleyelim. İnandığınızın aksine, yoga aslında doğum ve doğum sonrası aşamalarında size zarar vermek yerine yardımcı olur. Uzmanlar aslında yoga yapmak hamile anneler genellikle akıl ve beden aynı yapmazlar göre sağlıklı görünür opined var. Sadece formda kalmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ruhsal olarak beslenmenizi de sağlar. Eğer bir eğitmen yardım almak ve vücudunuzun belirli alanlara odaklanmak için yeterince dikkatli iseniz, hamilelik sırasında yoga çok yararlanabilir. Vücudunuz daha esnek hale gelir – bu şekilde doğum yaparken farklı duruşlara uyum sağlamanıza yardımcı olur. Ayrıca, ligamentler daha esnektir. Doğum sanacını azaltır.

Işık egzersizleri, duruşunuzu doğru yapmak söz konusu olduğunda size çok yardımcı olur. Dedikleri gibi, doğum bile düz ok çökmeye zorlayabilir. Bebek arabasını iterken, emzirmeye başladıkça veya bebeği kaldırdıkça duruşunuz acı çekmeye devam ediyor. Yoga, diğer taraftan, bazı sırt duruşları doğru yardımcı olur. Omuz gücünüzü arttırır ve göğsünüzü açar ve bu da dik durmanıza yardımcı olur.

Yoga, genel olarak, ruh halinizi yükseltmek için bilinmektedir. Sözde anneler sık sık ruh hali değişimleri şikayet. Bu büyük ölçüde azaltılabilir. Meditasyon, özellikle, kesinlikle etkili bir ruh hali ele yardımcı olabilir derin rahatlama sunuyor. Aslında, tüm pervading gevşeme ile, ilk etapta rahatsız almak için çok az kapsam vardır.

Eğer düzenli olarak sınıfalıyorsanız o zaman onlar sıvı tutma ve daha iyi kan dolaşımı ile size yardımcı olacaktır emin olabilirsiniz. Çocuk doğum sürecine zarar vermek yerine, sizi hamileliğe hazırlayarak tüm süreci kolaylaştırır. Vücudunuzun daha fazla farkında olmak için yardımcı olur, anksiyete ortadan kaldırır ve yeni durumlara uyum sağlar.

Doğru ürünleri mi satın alıyoruz?

Eğer hamile iseniz kesinlikle bu Hafif egzersizleri deneyebilirsiniz. Bugün sağlıklı bir rejim başlatmak için paspas çantası, DVD ve meditasyon yastıkları vb gibi tüm ekipman alın. Ürünleri satın almadan önce üreticilerin bir arka plan kontrol yapın. Satın almadan önce şirketlerin yorumlarını okuyabilir veya öneriler alabilirsiniz.

Hayatınızın en zor ama en özel günlerinde kendinize ilham vermeye devam edin!

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın