Hamileyken Uykunuzun Keyfini Çıkarın

 Hamileyken Uykunuzun Keyfini Çıkarın

Kendi küçük insanını taşıdığını bilmek gelmiş geçmiş en iyi duygudur. Hamilelik sırasında, uyku kalitesi ve miktarı değişiyor. Sizin için en iyi şilteye yatırım yapmak için mükemmel bir zaman.

Hamile olmak harika bir duygu. Özellikle de ilkinse. Belki de kimse sana uykunun her geçen gün daha da zorlaşacağını söylememiştir. Sık tuvalete gitmek için ihtiyaç, uygun bir uyku pozisyonu bulma, uykusuzluk ve çok daha fazla olan gelecekteki annelerin karşı karşıya olduğu zorluklar vardır. Günümüzde, gelecekteki anneler için tam rehber kitaplar yazılmıştır. Genellikle, izlenmesi gereken bazı ipuçları vardır.

En önemli şey kaliteli bir yatak yatırım yapmaktır. Yüksek kaliteli yatak, uyku sırasında vücudunuza destek ve konfor sağlamak anlamına gelir. Cep yaylı şilte, bellek köpük veya lateks yatak arasında seçim yapın. Onlar en büyük konfor sunuyoruz çünkü hamile kadınlar arasında en iyi olarak kabul edilir. Unutma, yatağı da meşgul bir anne olarak kullanacaksın.

Gelecekteki pek çok anne sırt ağrısından şikayetçi. İlk üç aylık dönemde, midenizin üzerinde uyuyabilirsiniz. Daha sonra büyüyen göbek nedeniyle mümkün olmayacaktır. Sırt uykusunu da unut. Kilonuz omurgaya basarak sırt ağrısına ve diğer sorunlara neden olur. 16. haftadan sonra, doktorlar özellikle sol tarafta uyumayı öneriyorlar. Bu kalplere kan akışını artıracak, rahim ve böbrekler, bebeğin büyümesini sağlayacak. Uygun bir uyku pozisyonu bulmak doğru yatağı bulmaktan daha az önemli değildir.

Ekstra bir karın ve sırt desteği için yastık ile rahat olun. Bu günlerde piyasada özel hamilelik yastıkları bulabilirsiniz. Ama sıradan yastıklar da bu işi yapacak. Biraz basınç gidermek için karnınızın altına veya dizlerinin arasına bir yastık koyun. Eğer mide ekşimesi yaşıyorsanız – başının altında bir yastık prop. Eğer nefes darlığı ile karşı karşıya iseniz – göğsünüzün altına bir yastık koyun.

Gebelikte egzersiz ve doğru beslenme hem anne hem de doğmamış çocuk için önemlidir. Yürüyüş, yüzme, yoga ve pilates daha iyi uyumanıza yardımcı olacaktır. Seni mutlu edecek şeyi yap. Bu da zihninizi ve ruh halinizi olumlu etkiler. Baharatlı ve yağlı yiyeceklerden kaçının; daha fazla sebze ve meyve yiyin. Kafeini bol suyla değiştirin. Vücudun minnettar olacak.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın