Hippi Headbands: Bir Hippi Moda Trend

 Hippi Headbands: Bir Hippi Moda Trend

1960’lar, aslında ABD’de bir gençlik hareketi olan hippi alt kültürüne yol açtı. Sadece diğer ülkelere yayıldı, ama genç ve yaşlı hem de son yıllarda canlanma olmuştur. That 70s Show gibi gösterileri şüphesiz kısmen sorumlu, ama moda endüstrisi not almıştır, ve biz görüyoruz hippi kafa bantları, ve moda her yerde bu gün.

Hippi hareketinde hem erkek hem de kadın kot pantolon giydi ve uzun saçları korudu, sandalet giydi veya yalınayak gitti. Erkekler sık sık sakal ve kadın makyaj ve sütyen giymeyi reddetti büyüdü. Onlar çan alt kot pantolon, yelek, kravat boyanmış giysiler, dashikis, köylü etek ve bluz ve kızılderililer benimsenen bu ünlü hippi saç bantları dahil alışılmadık stilleri parlak renkli giysiler giydi. Ayrıca Asya, Hint, Afrika ve Latin Amerika kültürlerinden tarzları benimsediler.

Hippiler el yapımı giysiler giymeleriyle tanınırlardı çünkü inançları şirket kültürüne meydan okumaktı. Bu nedenle sadece giysi yapmayı öğrendiler; onları bit pazarlarından ve ikinci el dükkanlardan satın aldılar.

Birçok hippi sahne aslında 1950’lerin beatnik sahneden yükseldi bilmiyor olabilir. İdeolojiler başlangıçta değerlerle aynıydı.

Hippi modası ve değerleri tamamen kültürümüzü değiştirdi, müzik, televizyon, edebiyat ve sanat yanı sıra ahlak ve dini inançları etkileyen. Tahmin edebileceğiniz gibi, hippi giysileri, idealleri ve hippi kültürünün diğer yönlerini ton bugün bizim ana kültürün bir parçası haline gelmiştir. Kilise hareketlerinden kültürel çeşitliliğe kadar, kavramlar son birkaç on yılda giderek daha fazla kabul edilmiştir.

Hippi müzik festivalleri modern zamanlarda hippi kültürünün etkilerini kucaklamak birçok kutlama yollarından sadece biridir.

Bu festivallerde hippi sembolleri ve ikonografi barış giyim görülebilir barış işareti de dahil olmak üzere her yerde, kravat boya giyim, hippi takı, hippi moda diğer formları, ve hatta zaman zaman barış işareti dövmeler vardır.

Kızlar çingene etek giymek bilinmektedir, hangi köylü etek, ya da süpürge etek, genellikle benzer moda kravat boyalı ve hippi elbiseler. Hippi halılar genellikle dökümlü veya kesilmiş ve dashikis veya elbiseler içine dikilmiş de.

Özellikle sayısız tasarımları vardı hippi kafa bantları. Bu bohem saç bantları genellikle deri veya kumaş en her türlü örgülü edildi. 1980’lerin şık saç bantları onlar için bir geri tepme vardı, ama 60s saç bantları genellikle 1980’lerin gibi elastik değildi. Moda trendi bandana veya çeşitli stilleri baş etrafında bağlı basit bir kordon kullanımı dahil. Bu boho kafa bandı aksesuarları özellikle bir kıyafet maç yoktu, ve bu nedenle sık sık kişisel anlamı vardı ya da ya bir açıklama olarak giyilen ya da birçok durumda bir şey anmak için.

Hippi kafa bandını görmek 60’larda bir hippinin senin yanında olduğuna dair kesin bir işaretti. Bu genellikle hippi hareketinin ahlakına direnenlerin alayını beraberinde getirdi. Onların hippi giysileri ve baş sarma sonra aptal gençlerin kostümleri olarak görüldü. Şimdi insanlar nerede bir hippi mağaza bulabilirsiniz bilmek istiyorum!

Festivallerde hippi bantları giysi giymek ve saç bantları genellikle yeni moda yetenek bazı tür ile daha modern yaptı. Popüler piercing hippi bakmak için yeni bir büküm eklemek, yanı sıra dreadlocks genellikle neo-hippiler tarafından bu gün spor.

Moda değişiklikleri, ama hippi kafa bantları, moda, giysi ve müzik kalmak için buradayız!

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın