Keto Diyet ve Kilo Kaybı

 Keto Diyet ve Kilo Kaybı

Eğer bazı ekstra kilo döken bir arzu vardı, o zaman belki de ketojenik diyet rastlamak olabilir, hangi halk Keto diyet olarak bilinir. Bu kısa bir süre içinde önemli kilo kaybı vaat popüler bir kilo kaybı planıdır.

Ama çok çoğu insan olduğuna inanıyorum ne, diyet kilo kaybı için büyülü bir araç değildir. Sadece başka bir diyet gibi, zaman alır, ayarlama ve sonuçları görmek için izleme bir sürü gerektirir.

Keto diyeti nedir?

Keto diyet Ketozis vücudunuzun koyarak hedefleniyor. Bu diyet planı genellikle sağlıklı yağlar, sebze ve yeterli protein alımı ile düşük karbonhidrat olduğunu. Bu diyet, aynı zamanda yüksek işlenmiş gıdalar ve şekerkaçınarak bir vurgu vardır.

Keto diyetler çeşitli türleri vardır: standart ketojenik, döngüsel, hedefli ve yüksek proteinli diyetler. Aralarındaki fark karbonhidrat alımına bağlıdır. Standart ketojenik diyet düşük karbonhidrat, yüksek yağ ve yeterli protein en çok tavsiye edilir.

Keto Diyet Güvenli mi?

Keto diyetini eleştirenlerin çoğu, yüksek yağ içeriği tüketilmesine yapılan önem nedeniyle bunun güvenli olmadığını söylüyor. Bu yağlar sizin için kötü olduğu yanılgısı tarafından yönlendirilir. Aksine, sağlıklı yağlar aslında sizin için çok iyi.

Bu diyet ile, avokado, fındık, balık, tereyağı, yumurta, hindistan cevizi yağı, palmiye yağı, chia ve kırmızı et gibi tohumlar gibi sağlıklı kaynaklardan yağ çok olsun.

Nasıl Kilo Kaybı Keto Diyet Yardım mı?

Peki nasıl keto diyet gerçekten çalışır ve vücudunuzun aşırı kilo kaybetmesine yardımcı olur? Yüksek karbonhidrat diyeti, vücudunuzun vücut faaliyetleri yakıt karbonhidrat ve şeker glikoz kullanır. Ne zaman bir ketojenik diyet, karbonhidrat ve şeker minimal miktarda vücut kaynağı.

Azaltılmış şeker ve karbonhidrat kaynağı ile, vücuttaki glikoz düzeyleri vücudun alternatif enerji kaynakları aramak için neden tükenmiş. Vücut bu nedenle keto diyet kilo kaybına yol açar neden enerji için depolanan yağlar döner.

Vücudunuzun karbonhidrat dışında enerji için yağ yakar bu durum ketozis denir. Vücudunuz ketozis içine gittiğinde, yerine glikoz bağlı olarak yakıt kaynağı olarak ketonlar üretti. Ketonlar ve glikoz beyni besleyen iki güç kaynağıdır.

Ketozis ve Keto diyetinin faydaları

Sadece kilo kaybına yardımcı yanı sıra, ketozis vücut koyarak çok diğer sağlık yararları ile birlikte geliyor. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Geliştirilmiş zihinsel berraklık

  • Geliştirilmiş fiziksel enerji

  • Epilepsi ve diyabet için iyi bir çare yapar Sürekli kan şekeri düzeyleri

  • Geliştirilmiş ve geliştirilmiş cilt tonları

  • Düşük kolesterol düzeyleri

  • Özellikle kadınlarda hormon regülasyonu

Ketojenik diyet kilo kaybı için takip edebilirsiniz ve genel sağlığını geliştirmek için en iyi diyetler biridir. Diyet aynı zamanda kilolu çocuklar için kullanılabilir. Özellikle exe ile birleştiğinde önemli sonuçlar gösteren diyet destekleyen çok sayıda çalışma vardır

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın