Kolay Astroloji Tahmin Göstergesi

 Kolay Astroloji Tahmin Göstergesi

Hermes Trismegistus, esrarengiz Zümrüt Tablet metninde adlı yazar, “Bu aşağıda olan yukarıda olduğu gibi ve yukarıda olduğu gibi aşağıda dır” dedi.

Hermetik geleneğin bu bilge sözlerini, mikrokozmozun makrokozmozu, makrokozmomu da mikrokozmozun yansıttığı okült ilkeye atıfta bulunmak için yorumluyorumuz.

Başka bir deyişle, göksel olaylar-astronomik, astrolojik ve numerolojik göstergeler ve desenler– yaşam koşullarını sembolize eder. Onlar şeyler (ortak bir yanlış anlama) yapmak değil, ama önemli yaşam olayları ve olaylar temsil yok.

Bu göksel olaylardan biri tutulma (hem güneş hem de ay), düzenli olarak olur, dört ila altı kez her yıl. Tutulmalar genellikle yeni başlangıçlar ile ilişkilidir (güneş) ve sonlar (ay), yanı sıra çarpık algı ve ortalama düzensiz davranış daha büyük bir eğilim. Ama tutulmalar da tahmin değeri var, önceki ve gelecekteki ile bağlantılı olan, benzer tutulmalar, aşağıda gösterdiğimiz gibi.

Tutulmanın Tanımı

Bir tutulma zaman Dünya, Güneş ve Ay oluşur – üç gök cisimleri – düz bir çizgi (bir astronomik hizalama bir syzygy denir) kabaca hizalamak. Ay, ay tutulması sırasında Dünya’nın gölgesine girer ve Ay’ın gölgesi güneş tutulması sırasında Dünya yüzeyinde dolaşır.

Eclipse Döngüleri kullanarak Tahminler yapma Kökeni

Kayıtlı tarihte, Babilliler ilk gök desenleri dayalı tahminler yapma potansiyelini tanıdı. “Babilliler, 700 yıl boyunca, kayıtlı tarihin en uzun kalıcı bilimsel bilim projesini yönettiler ve astrolojiyi içeriyor. Yale Assyriologist Eckart Frahm’a göre, yıldızlara ve diğer gök cisimlerine antik Babil’de tanrı lar olarak tapılıyordu ve ‘Eski yıldız gözlemcileri göklerin mekaniğive gece gökyüzünde gördüklerinden tahminlerde bulunabilme olasılığına o kadar ilgi duyuyorlardı ki, 8.

Tutulma Döngüleri

Tutulma döngüleri https://en.wikipedia.org/wiki/Eclipse_cycle#Eclipse_cycles, Ay Yılı (.970 tropikal yıl), Octon (3.8 tropik yıl), Tzolkinex (7.115 tropikal yıl), Sar (9.015 tropikal yıl), Saros (18.030 tropikal yıl), Metonik Döngüsü (19.000 tropikal yıl), Exeligmos (54.090 tropikal yıl) ve diğerleri, etkili tahmine dayalı örüntü tanımaya katkıda bulunan önemli gök dizileridir. Onlar büyük olasılıkla zaman sayısız diğer döngüleri keşfi ilham, hem evrensel hem de kişisel. Babil takvimimetonik döngünün kullanımını içeriyordu.

19 Yıllık Metonik Döngü Kullanarak Kişisel Tahmin

Numerolojik, astrolojik ve astronomik örüntülere dayalı bir kontrol ve denge ler sistemi kurmak uzun yıllar alırken-hangi göstergelerin istisnai olduğunu ve hangilerinin olmadığını bulmak– Örneğin Metonik Döngü, kolay bir göstergedir ve size hayatınızda değerli bir bakış açısı verebilir.

İnanılmaz bir şekilde, Metonik Döngü neredeyse tam olarak (birkaç saat içinde) her 19 yılda bir Ay ve Güneş’in yılın aynı gününde aynı şekilde boy gösterdiğini gösterir. Böylece, bir güneş veya ay tutulması aynı astrolojik işareti oluşur, aynı gün, 19 yıl arayla.

Örneğin, bu sayfada https://eclipse.gsfc.nasa.gov/LEcat5/LEcatalog.html, bir tutulma Metonik Döngüsü 7-16-2019 tutulma öncesinde 7-16-2000 tutulma gözlemleyerek figüre edilebilir.

19-yıl Eclipse Metonik Döngüsü Uygulaması

Bu döngünün uygulanması kolaydır: sadece hayatınızdaki önemli olayların bir zaman çizelgesi oluşturmak için başlar, bazıları ilk başta açık olmayabilir, Metonik Döngüsü kullanarak tutulmaları ile ilgili.

Örneğin, 2016 yılında kariyerinizde, neredeyse tam 19 yıl önce, 1997’deki kariyeriniz ile doğrudan ilgili yeni ve heyecan verici bir aşamaya başlamış olabilirsiniz. Veya, bir tehcir geçmişteki önemli olaylara bağlanabilir veya yeni bir ilişki (arkadaşlık, romantik veya profesyonel) 19 yıl önceki önemli olaylara bağlanabilir.

Aile üyeleri ve hayatınızdaki diğer önemli kişileri içeren neticede oluşan durumlara ve hayatınızdaki diğer önemli durumlara dikkat edin ve Metonik Döngü’nün size değerli bir bakış açısı kazandırmak için nasıl kullanılabileceğini görmeye başlayabilirsiniz.

Bunu yaparken, metonik döngü gibi tek bir döngüötesinde, birden fazla astrolojik ve sayısal döngünün nasıl olduğu hakkında bir fikir edineceksiniz.les, kalıpları oluşturan, kişisel kaderi temsil.

Herhangi bir tutulmanın hayatınızda neyi sembolize edebileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için, doğum ve zamanlama çizelgelerinizde nerede olduğunu belirlemeniz gerekir. Temel doğum çizelgenle başla. Örneğin, Temmuz 2019’daki ay tutulması (ve Temmuz 2000) Oğlak burcunda meydana geldi. Diyelim ki bir Oğlak Burcu’nuz var. Oğlak Yükselen (ilk ev) belirli tutulma ilk evde meydana geldiği anlamına gelir, en azından işareti ile. Dereceye göre, biraz farklı olabilir. Sonra temel astroloji ve bu makalenin kapsamı ötesinde ilk evin nitelikleri ve ona bağlı her şeyi düşünün. Genellikle ilk (benlik, ego, başlangıçlar, vb), dördüncü (gayrimenkul, ev, erken yaşam, vb), yedinci (ortaklıklar, evlilik, vb) ve onuncu (kariyer, statü, vb) evler, açısal / güçlü evler, daha sembolik etkisi taşır.

Grafikte 2019 tutulmaları göz önünde bulundurul:

http://scottpetullo.com/blog/2018/12/2019-astrology-bar-graph/

Sonuç olarak, yaşamile ilgili tutulmalar gibi göksel olayların sembolizmini tanımak ilham vericidir, çünkü hayatın rastgele bir dizi olaydan daha fazlası olduğunu göstermektedir; hayatınızdaki koşullar ve olaylar önemli bir ruhsal anlamı vardır.

Telif Hakkı ©

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın