Neden Hamilelik sırasında yoga için tercih gerekir?

 Neden Hamilelik sırasında yoga için tercih gerekir?

Hamilelik sırasında yoga seçeneği verilmiştir, ancak kadınların şüphecilik ifade etmek için doğaldır. Sadece ne kadar faydalı olduğunu anladıkları bir kursa çıktıklarında. Yoga ile hamilelik sorunları savaş çoğu kadın böylece olması gerektiği gibi deneyimi neşeli hale fiziksel rahatsızlık ve duygusal güvensizlikleri savuşturmak için etkili bir silah olarak bu eski sanat bulduk.

Eğer doğum bir mucizeyse, o zaman hamilelik ona yol açan yolculuktur. Bir mucizenin gözlerinizin önünde meydana geldiğini gördüğünüzde, o kadar şaşırtıcı görünüyor ki, sık sık yaratılışının altında yatan acıyı ve zahmeti görmezden gelme eğilimindesinizdir. Zorluklar, depresyon ve komplikasyonlar uzun zamandan beri hafife alınması ölçüde gebelik ile eşanlamlı olmuştur. Ancak, anne-to-be için hayatı biraz daha kolay hale getirebilecek bir yol var ve çözüm yoga şeklinde kendini gösterir.

Hamilelik sırasında yoga için tercih ederek kadınlar aşağıdaki şekillerde yarar –

Korku ve anksiyete üstesinden yardımcı olur – En yoga paketleri sırayla içgözlemyol açar meditasyon dahildir. Bu, beklenen annenin stres, korku ve endişenin üstesinden gelmek için gereken zihinsel gücü geliştirmesini sağlar. Stres bu durumu işaretlemek günlük değişikliklere atfedilir iken, korku ve anksiyete gerçek doğum karakterize emek ağrıları ile ilişkili bilinmeyen faktör kaynaklanmaktadır.

Doğum için fiziksel hazırlık – Gebelik fiziksel değişiklikler bir dizi neden olduğundan, tüm yojik asanas bu aşama için uygun olacaktır. Bu nedenle, ilk üç aylık dönemde uygulama herhangi bir şekilde gebelik tehlikeye olmayan asanalar oluşmalıdır. Bu ikinci ve üçüncü trimesterde sırasında yojik asanas hazırlamak ve kolay doğum kolaylaştırmak amacıyla vücut kasları sesi içindir söyledi.

İç güçlendirme – Bu aşamada edinilen yoga bilgisi, bayanın sakin ve ruhsal olarak uyum sağlamasını sağlar. Bu gelişmiş iç gücü yol açar ve aynı zamanda her ikisi de büyük güç güçlendiriciler olan güven yetiştirir.

Solunumu dengeler – Sistematik teneffüs ve nefes gerektiren pranayama düzenli uygulama nefes stabilize etmek için yardımcı olur ve bebeğe oksijen zengin ve düzenli bir kaynağı sağlanmasında önemli bir rol oynar.

İlgili belirtilerin üstesinden yardımcı olur – Yüksek tansiyon, sabah ve akşam bulantısı, mide bulantısı ve uyuşukluk gibi sağlık sorunları gebelik sırasında kaçınılmazdır. Ama iyi haber, hamilelik sırasında yoga koyunda onları tutmaya yardımcı olur ve bazen de onları ortadan kaldırarak etkilidir. Aynı şekilde kilo alımı, çatlakları ve karın paunch gibi fiziksel sorunlar da aşırı önlemler başvurmadan ele alınabilir.

Hamilelik sırasında yoga yapmak, kadınların bu kutsal evrenin müjdelediği her şeyi kabul etmeye yardımcı olan bir karardır. Bu onları aplomb ile bebeğin fiziksel, ruhsal ve zihinsel ihtiyaçlarını bakmak mümkün olma yeteneğine sahip hale getirir. Dikkatli tek kelime sertifikalı, bilgili ve böylece amaçlandığı gibi yararlanabilmek için yoga bu tür eğitimli bir öğretmen belirlenmesi ile ilgilidir.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın