OB Kaydını Çok Erken Başlatarak EM Ücretlerini Kaçırmayın

 OB Kaydını Çok Erken Başlatarak EM Ücretlerini Kaçırmayın

Nerede durduğunuzu öğrenmek için bu dört bölümdeki mücadeleyi ele alalım..

Eğer kadın doğum uzmanınız bir ofis ziyareti sırasında hastanın hamileliğini onaylarsa V72.42 (Gebelik, onaylandı) bildirebilirsiniz. Ama ob kaydına ne zaman başlamalısın? Bu dört bölümlük meydan okuma ile ob kayıt becerilerini kontrol edin.

Senaryo 1: Ob-gyn o pozitif bir ev gebelik testi ile hamile olduğunu bilen bir hasta görür ve sadece “onay onaylar.” Ob kaydına ne zaman başlamalısın?

Anahtar: Bir sonraki ziyarette.

Eğer ob-gyn sadece idrar gebelik testi yapıldı, eğer onun sağlığı hakkında bazı tartışmalar olsaydı 81025 (İdrar gebelik testi, görsel renk karşılaştırma yöntemleri ile) veya muhtemelen düşük seviyeli E / M hizmeti rapor olacaktır. V72.42 (Gebelik muayenesi veya testi, pozitif sonuç) için gidin. Bu kodu, kadın doğum uzmanınız hastanın hamile olup olmadığını test ettiğinde kullanacaksınız. Bu kod hem E/M koduna hem de idrar testine devam edecektir, çünkü ziyaretin sonunda bildikleriniz için kodlu sunuz. Başka Bir V kodu gerektirmez.

Senaryo 2: Bir hasta yıllık check-up için gelir ve ob-gyn gebelik tanısı. Ob kaydına ne zaman başlamalısın?

Cevap: Bir sonraki ziyarette.

Yıllık sınav ziyareti sırasında ob kayıt başladıysanız, en taşıyıcılar küresel ob hizmetinin yıllık sınav parçası dikkate alacaktır. Teslimata kadar küresel hizmeti faturalayamazsınız, ancak hamilelik hakkında sigorta şirketini bilgilendirmelisiniz. Hasta raporları, halsizlik, genel yorgunluk, lekelenme, mide bulantısı, kusma, pelvik ağrı, vb gibi şikayetleri kodlamayı unutmayın. Yeni hastalar için 99384-99386 veya kurulan hastalar için 99394-99396’yı bildirebilirsiniz.

Temel kural: Hastanın hamileliğinin devam etmesini istediğini öğrenene kadar küresel bakımı başlatmamalısınız.

Senaryo 3: Bir hasta, aile hekimi hamile olduğunu fark ettikten sonra kadın doğum uzmanınızı görür ve muayenehanenizde ob bakımı yapmak ister. Son 12 aydır senin muayenehanende. Ob kaydına ne zaman başlayacaksın?

Cevap: Bu ziyaret sırasında.

Başka bir doktor tanıyı yaptığı gibi, ob-gyn muhtemelen “onay onaylamak gerekmez.” Bu nedenle, o bu hizmet küresel ob paketinin bir parçası olduğu anlamına gelir ob kayıt, başlayacaktı.

Ipucu: Bazı uygulamalar ob koordinasyon barajı başlamadan önce intrauterin canlılık onaylamak.

Neler dahildir?: Ob koordinasyon uzun, genellikle yaklaşık 30 dakika süren ve laboratuvar testleri, pelvik sınavlar, amniyotensitler, vb yapmak için bir zaman çizelgesi de dahil olmak üzere prosedür yönergeleri üzerinden gidiyor içerir Ob-gyn genellikle vitamin ve demir takviyeleri sağlayacak ve onu aramak için ne zaman tartışmak.

Senaryo 4: Uygulamanız hamile bir hasta için bir ilk ob randevu planladı (evde hamileliğini doğruladı), ama bazı sorguları cevaplanması için sabırsızlanıyorum. Danışmanlık için daha erken gelmek istiyor. Ob-gyn bu ziyaret sırasında hiçbir ilk ziyaret veya ob panel kan çalışması yapacak. Ob kaydını ne zaman başlatmalısın?

Cevap: Bu senaryo her iki şekilde de olabilir.

Normalde, taşıyıcılar küresel ob hizmeti dahil bir gebelik ile ilgili tüm danışmanlık düşünün. Eğer hastanın danışmanlık için önemli sağlık nedenleri olsaydı, bu ziyareti hastanın küresel bakımına sararsınız. Ancak, yeni bir hasta için 99201-99205 gibi bir E/M kodu bildirebilirsiniz, eğer bunu ayrı ayrı bildirmek isterseniz, ob-gyn’in onunla geçirdiği zamana bağlı olarak. Kadın doğum uzmanı, danışmanlık ziyaretinin süresini belgelemelidir. Kadın doğum uzmanı “Hasta hamileliğini sürdürmek niyetinde midir?” diye sorabilir. Uyuşturucu kullanımı, genetik danışmanlık ihtiyacı veya mevcut yüksek riskli ilaçlar gibi yüksek riskli durumlar hakkında hafifletici durumlar var mı?”

Hasta kurulursa, yerleşik bir hasta E/M ziyaretini (99211-99215) bildirmiş olursunuz. Sertifikalı hemşire ebe veya hemşire uygulayıcısı olmayan bir hemşire hastayı gördüyse, karşılaşma için 99211 kullanmanız gerekir. Tanı koduna gelince, V65.40 (Danışmanlık NOS) veya V65.49 (Diğer belirtilen danışmanlık) deneyebilirsiniz, ancak taşıyıcılar genellikle birincil tanı olarak bu kodları kullanmanıza izin vermez. Ayrıca, ob-gyn hasta ile genetik tartışır, bunun yerine V26.3 (Genetik danışmanlık ve test) kullanabilirsiniz.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın