Para, Çiftler ve Mayo

 Para, Çiftler ve Mayo

Her şey mayonez alışverişinde başladı. Yani, mağazaya sadece mayonez için gitmedik. O olaydan yıllar önce başladığını söyleyebilirim ama katalizördü.

Bir aydır evlidik. Geçimini sağlayabilmek için tutumlu yaşamaya kararlıydım. Karım tutumlu olduğumu biliyordu ve hayatta eğlenebileceğimizi kanıtlamak istedi. Bunu daha sonra zengin olmak için fakir yaşamaya odaklanmak için bir fırsat olarak gördüm. Bunu bir yaşam kalitesi sorunu olarak görüyordu. İkimiz de yerlerimize girdik. Ben elli sent daha ucuz olan jenerik mayonez istedim, o “en iyi ortaya çıkarmak istedim.”

“Kazandım”, bu nda markayı aldık. Daha sonra sadece hardal ile sandviç yemeye karar verdi. Berbat bir mayonez yerken sıkışıp kalmıştım. Sonunda, iki ay sonra, pes ettim, çöpe attım ve o zamandan beri Hellmann’ın ki var.

Mayo Olayından geri adım attığımda, ikimizin de üstesinden getirmeye çalıştığı kalıplar görüyorum. Geçmişte maddi açıdan sağlam kararlar alamadığını fark etti, oysa ben sıkı çalışmanın meyvelerini kaçırdığımı fark ettim. Bu eşsiz pozisyonlara nasıl geldiğimizi tam olarak bilmiyorum ama bir şekilde bir yerlerde geldik.

Evliliğimizin ilk yılı zordu; Hayal ettiğimiz mutluluk değildi. Kendimizi güçlendirdiğimiz pek çok alanda mücadele etmek zorunda kaldık. Bize yardımcı olan şey, bu doğrultuda çalışmak için ortak bir hedef bulmaktı. Bir çift olarak nereye gideceğimizüzerine odaklandığımızda, yerimizdeki güçlenmeden geri adım atmak daha mantıklı ydı.

Ben bu da iş ve dostluklar doğrudur düşünüyorum. O kadar sık görüyorum ki, şu anki durum dikkatimi dağıtıyor, daha geniş bir hedefe bakmıyorum. Örneğin, danışmanlık pratiğimi genişletmenin yollarını öğrenmeye başladım. “Eğer bir gün pasif bir şekilde para kazanabilseydim, ailemle daha fazla zaman geçirebilir ve bu kadar çok çalışmazdım.”

Bu iyi bir düşünce, ama yerine benim sevimli 11 aylık kızı ile oynarken, ben Twitter, Facebook, bir web sitesi bina ve pasif gelir podcast dinlerken bulundu. Golü gözden kaçırmıştım. Daha fazla potansiyel aile zamanı için aile zaman vazgeçmek oldu.

Şimdi sadece e-postaları / Twitter / Facebook kızım uyurken ve eşim ve ben birlikte zaman geçirdim sonra cevap çalışırken kaymıştır.

Ben her zaman yeni, heyecan verici projeler ve aile zaman dengesi ile mücadele edeceğiz düşünüyorum. Ama neler olduğunu görmek, mevcut projemden geri adım atmak ve gerçek hedefe bakmak yararlı olacaktır. Bu şekilde, ben başka bir Mayo Olay önlemek ve ben arıyorum benim gerçek yönde çalışmak umuyoruz.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın