Rönesans Giyim Tarihi – Bugünün Moda Nasıl Etkilenir

 Rönesans Giyim Tarihi – Bugünün Moda Nasıl Etkilenir

Rönesans döneminde, bir kasaba, şehir veya bölgenin zengin ve daha müreffeh üyeleri genellikle el zengin ve pahalı kumaşlar ve bitirir çeşitli hazırlanmış ayrıntılı ve son derece dekore edilmiş giysiler giydi. Aslında, zengin bir aile daha süslü ve pahalı onların Rönesans giyim oldu. Kıyafetiniz Rönesans döneminde ki itibarı ve zenginliği gösteren başlıca yöntemlerden biriydi.

Rönesans giyim tarihinin zengin ve süslü tasarım biridir. Tarihteki bu dönemi ve o zamanın modasını belirlemeye yardımcı olabilecek bir dizi unsur vardır. Bu çağın bugünkü moda etkisini hala görebilirsiniz.

Erkekler söz konusu olduğunda, giyilen en önemli giysi parçalarından biri morina parçasıydı. Bu pantolon sinek olarak bilinen alanı kapsayacak şekilde kullanılmıştır. Bu parça bazen ilgi odağı olacak şekilde abartılı oldu. Bu bölgeyi kapalı tutmak için kullanılan farklı bağlantı elemanları vardı.

Bugün heavy metal ve pop rock gruplarının büyük bir parçasıdır. Bu modern performanslarda genellikle deriden yapılır. Kaynaklandığı dönemden farklı olarak, bu alanı çok vurgulamak için değil, tasarımın kendisine dikkat çekmek için kullanılır. Diğer türlerde de codpiece giyen birçok erkek sanatçılar vardır.

Kadınlar için, korse bu süre içinde popüler oldu. İnce bir figür oluşturmak ve zamanın kabul edilebilir idealine uymak için kullanıldı. Anlatılan mitler yüzünden bunun rahatsız edici olduğunu düşünen ler var. Ama, birçok yönden yararlı, özellikle sırt sorunları olanlar için.

Bugün gelinlik ve resmi giyim diğer türleri giyilen korse birçok varyasyonları vardır. Kadın şovmenler de bazı durumlarda onları giymek. Korseler de kostüm partilerde bulunabilir. Onlar daha küçük bir bel oluşturabilirsiniz böylece korse giymek bazı kadınlar vardır.

Bunlar Rönesans giyim tarihinin en önemli öğeleri sadece iki. Bu savurganlık bir dönemdi ve bu çoğunlukla onlara mevcut olan lüks kumaşlar yararlandı zengin tarafından görülür. Bugün hala moda dünyasında bu zaman döneminin etkilerini görebilirsiniz.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın