Şok Diyet tarafından 50 Cent – 50 Cent Radikal Sıvı Diyet Kilo Kaybı Ayrıntılar

 Şok Diyet tarafından 50 Cent – 50 Cent Radikal Sıvı Diyet Kilo Kaybı Ayrıntılar

50 Cent, gerçek adı Curtis Jackson III, 9 haftalık sert diyet geçiren ve başarıyla onun yaklaşan filmi “Things Fall Apart” bir kanser hastası rolünü oynamak için vücudundan 54 kilo döken. Diyet sadece saf sıvılar oluşur -iyi sıvı diyet olarak bilinen- yanı sıra koşu bandı üzerinde her gün üç saatlik bir yürüyüş.

Fotoğraflarının ortaya tamamen şok ve güvensizlik içinde dünya üzerinde insanlar koymak. Bazıları böyle bir istemi henüz köklü diyet sağlıklı ve rasyonel olup olmadığı hakkında sorular haşhaş başladı.

Ancak, Dr Douglas Kocalar, Kaliforniya’dan bir beslenme uzmanı bu çeşitli nedenlerle diyet için sağlıksız bir yol olduğunu basına ortaya: uzun süreli bir diyet için uygulanamaz, kas dokularının kaybına neden olabilir ve yağ depolanan toksinleri kaldırmaz. O daha uzun zaman alır mantıklı bir kilo kaybı programı zaten daha güvenli olabileceğini iddia etti. Ayrıca, eğlence dünyasında oyunculuk fırsatlarını yakalamak için kullanılan bu tür yöntemlerin, doğru yönetilmezse korkunç sonuçlar doğurabileceğini de sözlerine ekledi.

50 Cent, normal bir şekilde yemeye başladığını ve hiçbir zaman kilo alması gerektiğini iddia etti. Dr Douglas da çok hızlı bir şekilde kilo çok tehlikeli olabileceğini yorumladı. Sonuçta, yapılan her şey bir saniye lik bir şeyin sana asla iyi bir şey yapmayacağıdır. Bazı sıradan insanlar da bu tür diyet ciddi deli ve bu bile eğitimli ve itaatkar profesyonel eğitmenler tarafından yapılmaması gerektiğini söyleyerek açıklamalar attılar. Hiç şüphe yok ki 50 Cent ulaşılmaz hedefleri olan bir meraklı.

Marion Nestle, New York Üniversitesi’nden bir gıda çalışmaları profesörü risk düzeyi ne kadar hızlı ve ne kadar kilo kaybederbağlıdır söyledi. Çoğu insan birkaç kilo ama hızlı kilo kaybı ölümcül olabilir işleyebilir. Ancak diyet dikkatle yapılırsa o zaman herhangi bir sağlık sorunları muzdarip olası değildir.

50 Cent’in kullandığı bu saçma diyet şekli çoğu ünlünün yaptıklarının sadece küçük bir kısmı. Victoria Beckham, Kardashians’ın kız kardeşleri, Beyonce, Renee Zellweger ve Tom Hanks gibi diğer ünlü yıldızlar da diyet planlarında yer almıştır, ancak bazıları Curtis Jackson’ınki kadar aşırı olmayabilir. Diyet haber yayılması kamu ve profesyoneller için olumsuz bir etkisi olabilir sıradan insanlara Hollywood yıldızları tarafından kullanılan herhangi bir diyet programları taklit değil tavsiye teslim ediyoruz.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın