Teknoloji ve Çocukluk Obezite Arasındaki Bağlantı

 Teknoloji ve Çocukluk Obezite Arasındaki Bağlantı

Bugün, bir bilgisayar veya televizyon ve modern teknolojinin gelişiyle bu yana bu yüzden ortak hale gelmiştir diğer elektronik gadget’lar olmadan hayat hayal etmek zor bu bize ve doğa ve açık havada zevk için çok az zaman ile çocuklarımızı bırakıyor. Kısa bir süre önce, anne-babalar çocuklarının güneşin altında açık havada kavorting veya ağaçlara tırmanma ve dalmış kalmak için sanal bir dünya bulduk bugünün çocuklar biraz daha aktif kalan görmekten çok zevk elde etti. Böylece, teknoloji ve çocukluk obezitesi yakından ilişkilidir çünkü artık gözlerimizi bilgisayar ekranına veya televizyon ekranına yapıştırmaya alıştık ve başka türlü farklı elektronik eğlence biçimleriyle karşımıza çıkıyoruz.

Boob-Tube Ve Daha Fazla Boob-Tube

Çocuklarımızın hayatını ele geçirdi yeni yaşam tarzı onları egzersiz için çok az zaman bırakır, dışarı çıkmak ve aksi takdirde aktif kalır ve çok bizim anne-babalar yıllar önce zevk yaşam tarzı kaldırılır. Çocuklarımızın alıştığı sedanter yaşamın yanı sıra teknoloji ve çocukluk obezitesi de birbirine yakınlaşmış ve sağlığımıza olan ilgimiz, meme tüpünün önündeki hayat tüm çocuklarımızın sağlığını pahasına almaya devam ettiği için arka plana çıkmıştır.

Bu nedenle teknoloji ve çocukluk obezitesinin neden el ele gittiğini anlamak zorunludur ve çocuk obezitesinin yakın geçmişte üç kat daha fazla arttığını göz önünde bulundurursak, sorun artık salgın boyutlara ulaşmıştır ve çocuklarımızın tüm zamanlarını televizyon veya diğer elektronik cihazların önünde geçirmelerine izin verdiğimiz için artık evlerimizde obezite üremekteyiz.

Gerçek şu ki, biz ve çocuklarımız saatlerce hareketsiz oturup televizyon izlerken, bilgisayarda çalışırken ya da video oyunları oynarken, egzersiz yapmayı ihmal ediyoruz ve soda ve fast food’lardan oluşan bir diyetle birlikte daha önce hiç olmadığı kadar obezite mizcanıyor. Böylece, teknoloji ve çocukluk obezitesi çocuklarımızın daha fazla yemek, daha az egzersiz ve sadece bugün nüfusumuzda daha fazla obez çocuklar kadar hizmet veren bir kokteyl sedanter yaşam tarzı yaşamak neden oluyor.

Hiç şüphesiz, obezite katkıda diğer faktörlerin de bir dizi vardır, ama televizyon teknoloji ve çocukluk obezite sağlığımızın zararına birleştirmek nasıl bir örnektir. Televizyona yapıştırılmış kalmak egzersiz eksikliği anlamına gelecektir, aşırı yeme üzerinde durularak sağlıksız bir yaşam tarzı takip ve böylece çocuklarımızda obezite insidansı daha fazla katkıda bulunmak.

Televizyon ve bilgisayar, teknoloji ve çocukluk obezitesinin çocuklara kendileri için kötü şeyler yapmalarını nasıl sağlıyor uzadığının başlıca örnekleridir ve çocuğunuzun obez olmamasını istiyorsanız, çocukların obez olmasının önemli bir nedeni olan çok fazla televizyon izlemekten vazgeçirmeli ve obeziteyi ele alınması gereken bir sağlık sorunu olarak ele almalı ve obeziteyi sadece çocuğun görünüşüyle ilgili bir sorun olarak görmemelisiniz.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın