Tiaras Toddlers – Çocuk Güzellik Yarışması Faydaları

 Tiaras Toddlers – Çocuk Güzellik Yarışması Faydaları

Sadece Güzellik Kraliçesi kelimeleri söyleyerek size pırıl pırıl gülümsüyor, gece elbiseleri ve elmas taçlar düşünmek neden olur. Drop Dead Gorgeous ve Miss Congeniality gibi filmlerin başarısının ardından, güzellik yarışmaları batı kültüründe daha popüler büyüyor. Yarışmalar özellikle kızlar ve 18 yaşın üzerindeki kadınlar için olduğu bir zaman vardı, şimdi ancak 12 yaşın altındaki kızlara açık çocuk güzellik yarışmaları vardır.

Başlangıçta çocuk güzellik yarışmalarında kız düşüncesi ancak biraz şok edici, eğer nasıl doğal küçük kızlar annelerinin gardırop içine gitmek ve mücevher ve ayakkabı denemek düşünmek, yarışmalar sadece bir prenses olmanın çocukluk fantezileri bir uzantısıdır. Çocuğun yarışmada giydiği kıyafetlerzevkli olması koşuluyla, onlara itiraz etmek için çok az neden vardır.

Bir güzellik yarışmasında farklı turlar çocuğun daha sonra hayatında gerektirebilir becerilerini geliştirmek için izin verebilir. Örneğin, mülakat turu katılımcıya telaffuz hakkında bilgi verebilir, görüşlerini ve genel kamusal konuşma becerilerini dile getirebilir. Buna ek olarak, kendilerini nasıl olacaklarını öğrenecekler ve daha büyük insan gruplarıyla konuşarak rahat hissedecekler, bu da sunumların sınıfta verilmesi gerekebileceği okul durumlarında çok önemli olabilir.

Bir güzellik yarışmasının yetenek bölümü çocuğun kendi yeteneklerini geliştirmesine olanak sağlar ve başkalarının önünde bunu gerçekleştirmek zorunda onları utangaçlık üstesinden gelmek için yardımcı olacaktır. Ebeveynlerin çocuk güzellik yarışmalarında çocuklarını girmek ana nedenlerinden biri kendi benlik saygısı artırmak için yardımcı olmaktır. Her çocuk genel yarışmayı kazanamamasına rağmen, her çocuğa katıldığı için bir ödül verilecektir. Buna ek olarak, bu yarışmalar çocuğun kendi cilt daha rahat olması için teşvik.

Doğum kusuru olan çocukları olan pek çok ebeveyn, diğer çocuklardan farklı olmadıklarını ve diğer çocukların da katıldığı şeylerde yer alabileceklerini öğretmek için onları bu yarışmalara soyacaktır. Bu her iki şekilde de çalışır, çünkü yarışmadaki çocuklar engelli olduklarında başkalarını yargılamamayı öğrenirler ve daha kabul edilir hale gelirler; Bu bir çok çocuk nadiren engelli bir kişi ile etkileşim eğer yapmak için yeteneğine sahip olmayan bir şeydir.

Güzellik yarışmaları çocuklar bir gün için bir prenses gibi hissetmek için yapılmış olması için fırsat vermek, bazı çok hızlı bir şekilde büyümeye çocukları teşvik hissedebilirsiniz potansiyeli var, ama çocuklar iyi topraklı ebeveynler varsa o zaman bu düşünmek için çok az neden yoktur. Tecrübelerime dayanarak biliyorum ki genç kızlar günlerini elmas taçlar, yüksek topuklu ayakkabılar ve makyaj la ilgili hayalederek geçiriyorlar.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın