Ücretsiz GPS Yazılımı

 Ücretsiz GPS Yazılımı

Ben ücretsiz GPS yazılımı için online tekliflerin bazı bir göz attı ve bulundu, birçok “ücretsiz” teklifler gibi sık sık sınırları ve provisos dahil edildi. Genellikle freeware satın alınabilir ürünlerin bir ölçekli aşağı sürümüdür. Bazen ücretsiz ürün devre dışı özellikleri ile sınırlı işlevselliği vardır, diğer ürünler deneme tabanlı ve belirli bir süre (saat veya gün veya kullanım) sonra devre dışı bırakılır.

Sınırlı ücretsiz GPS yazılımı bir örnek GPS Utility bulunabilir. İndirilebilir ücretsiz yazılım sınırlı 100 yol noktaları ve 500 parça noktaları. (Kendi programının kayıtlı sürümünde her biri 65.000 vardır.) Ücretsiz program satın almadan önce denemek için iyi bir fırsat verir, ve bu en ücretsiz programların yararıdır.

Çeşitli ücretsiz GPS yazılımlarını listeleyen ve programları indirdikten sonra nasıl kullanılacağını açıklayan çevrimiçi siteler vardır. Genellikle programları kullanmış bireyler kendilerini siteleri geliştirmek. Bunlar harikadır, çünkü bunları kullanmadan önce programların yararları ve dezavantajları hakkında tarafsız bir yorum sunarlar.

Ücretsiz GPS yazılımı kullanarak hava fotoğrafları, topografik haritalar, USGS yerler almak ve görüntülemek için izin programları indirebilirsiniz. Taranmış görüntüleri içe aktarmanızı ve enlem ve boylam noktaları ve diğer verileri eklemenize olanak tanıyan programlar mevcuttur.

Ücretsiz GPS yazılımı indirme GPS alıcıları ile iletişim yeteneğine sahip PDA birimleri için kullanılabilir. Bu indirmelerle kullanışlı bir navigasyon asistanı, konum veritabanı yöneticisi ve GPS veri dönüştürücüsebilirsiniz.

GPS ara nokta ve rota dosyalarını yönetmeye yönelik programlar hem PC hem de Mac kullanıcıları için kullanılabilir. Yol işaretleri ve rota dosyaları kaydedilebilir veya diğer eşleme programları tarafından kullanılan çeşitli biçimlere dönüştürülebilir.

Gps alıcınıza ve ev bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza bilgi aktarmanız gerekiyorsa, bunu yapmanıza izin veren birkaç ücretsiz program vardır. Garmin GPS alıcıları birbirleriyle “konuşmak” için izin programları da vardır.

Burada listelenen programların çoğu yürüyüş / trekker topluluk yöneliktir, ama otomatik GPS sistemleri ve deniz navigasyon sistemleri için ücretsiz programlar da vardır. Deniz haritalarını ve çizicileri indirmene izin veren birkaç deniz navigasyon programı buldum.

Otomatik navigasyon sisteminize dahil edilmeyebilir sokak haritaları indirmek için izin ücretsiz GPS yazılım programları vardır. Araç yazılımlarını indirmeyi planlıyorsanız, sürücüler için önemli bir güvenlik faktörü olan ses kapasitesine sahip olduğundan emin olun. Böyle bir program on iki dilde ses rehberliği ile çeşitli ülkeler için veri sunuyor.

Ücretsiz GPS yazılımı da cep telefonunuza indirmek için kullanılabilir. Bu çoğunlukla izleme yazılımı ve telefona özgü olabilir. Ekstra ücrete tabi olmadığından emin olmak için cep telefonunuza bir şey indirmeden önce operatörünüze danışabilirsiniz.

Uydular sürekli hareket ettikçe, bölgenizdeki veri toplama için en uygun zamanı bilmek yararlıdır. Herhangi bir zamanda uyduların kullanılabilirliğini bildirmek için bir almanak içeren ücretsiz GPS yazılımı vardır.

Bazı ücretsiz GPS yazılımı marka özgüdür. Garmin alıcısı için tasarlanmış programlar bir Macellan için çalışmayabilir, bu nedenle özellikle deneme sürenizden sonra kayıtlı bir sürüm satın almak istiyorsanız, teknik özelliklere dikkatlice göz atın. Diğer yazılımlar çoğu markaile çalışır.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın