Uzun Kuyruklu Nadir Tavuklar

 Uzun Kuyruklu Nadir Tavuklar

Giriş

Dünyanın batı kültürlerinde uzun kuyruklu kümes hayvanlarının temel gereksinimlerini özetleyen çok az yayın vardır.

Yapımında yaklaşık dört yıl, Uzun Kuyruklu Fowl, uzun kuyruklu kümes hayvanları tarih ve yönetim için bir rehber bu güzel kuşlar ilgilenen herkes büyüleyecek bilgi sağlar.

Erimeyen genleri taşıyan kuşları tutmak isteyenler, özellikle açık ve öz bir şekilde sunulan uzman bilgiye ihtiyaç duyarlar. Tarih, barınma, bakım, beslenme gereksinimleri, ıslah ıslahı ve sürü yönetimi ile ilgili bölümler, pratik bilgiler uzun kuyruklu ırklar ile ilgili dahildir. Asırlık Japon yetiştirme yöntemleri, meraklıları için kapsamlı ve vazgeçilmez bir bilgi kaynağı sunmak için mevcut bilgi ve uygulama ile birleştirilir.

Geçmiş

Phoenix ve Yokohama gibi Japonya dışındaki diğer ırklar yanlışlıkla “Onagadori” olarak adlandırılmıştır, ancak Onagadori diğerlerinden farklı olarak belirli bir ırktır. Onagadori’nin ne olduğu açıkça anlaşıldığında başka hiçbir kümes hayvanı nın bu isme sahip çıkamayacağı aşikardır: Türün erkeklerinin doğru ortam verildiğinde kuyruk tüylerinin belirli gruplarını yıllarca yumuşatmadan gitmelerine neden olan eşsiz bir genetik yapıya sahip olmak.

Cins kırmızı ve yeşil orman tavuğu karışımı kökenli olduğu düşünülmektedir, her atalarından bazı özellikleri miras. Bu gün için Java bir cins bir erkek Yeşil Orman Tavuğu ve Kırmızı Orman Tavuğu tavuk bir melez bekisar denir. Ortaya çıkan erkek yavrular genellikle sterildir. Ancak, bazen kısmen doğurgan bir erkek üretilecektir. Bu melezler Onagadori’nin kuyruk genlerinin yanı sıra Tomaru, Denizli, Totenko ve Koeyoshi gibi ırkların uzun ötme genlerini de taşırlar. Son iki Cins yazma sırasında Amerika Birleşik Devletleri’nde var olduğu bilinmemektedir.

Bu günümüz melezinden, Onagadori’nin, en iyi bilinen özellikleri için homozigot olmadan önce, ırkın gelişiminin ilk günlerinde nasıl üretilmiş olabileceğini hayal edebilirsiniz.

Onagadori sadece başka bir ‘güzel yüz’ sadece çekici bakmak için yetiştirilen değildi. Uzun zaman önce Tosa’da bir amacı vardı, şimdi modern kochi, burada geliştirildi. Bu kümes hayvanı kaldırdı çiftçilerin Japonya’nın feodal döneminde vali Shogun bölgesel Daimyo vergi ödeme biçimi olarak kuyruk tüyleri kullanacağı söyleniyor. Bu yetiştiriciler daha sonra parasal vergi ödemekten muaf edildi. Tüyler, bu askeri yetkililerin tören mızraklarını ve miğferlerini süslemek için kullanıldı. Bu süsleme Tosa alayı anında tanınabilir yaptı.

Kuyrukları her zaman bugünkü uzunlukta değildi. Bu özellik sadece normal kuyruklardan biraz daha uzun olan birkaç kuşla başladı, belki de sadece iki ya da üç metre uzunluğunda. Seçici üreme ve bakıcıları bakım yüksek düzeyde sayesinde, kuyrukları zaman içinde daha fazla uzunlukları elde etti. Birkaç yüzyıl sonra dokuz metre veya daha fazla kuyrukları daha yaygın hale geliyordu.

1920’lerin başında bazı yetiştiriciler horozlar için özel kafesler kullanmaya başladı. Kafes aynı tarzı bugün hala kullanılmaktadır. Japon yetiştiricileri bu kafeslere tomebako ya da “durdurma kutusu” diyor. Adı “durdurma kutusu” horoz sakin tutmak için kutu kullanma uygulaması nedeniyle gelir, dalgalanma onun hormonları tutmak, ve böylece kuyruk örtüleri düzenli molt desen bastırma, oraklar, ve eyer tüyleri, genellikle her bir ila iki yılda oluşur. Yine de, bu tüylerin yaklaşık% 20 ila% 40 hala bile en iyi kalite Onagadori üzerinde molt olabilir. Ana kuyruk tüyleri diğer ırklara göre aşırı uzunluktadır, ancak örtüler, oraklar ve eyerlerden farklı olarak düzenli olarak yumuşatırlar.

Erimeyen Gen

Erimeyen çizgilerden erkekler 5-10 aylıkken, bir tomebako’da tutulmaya başlayabilirler. En iyi erkek sağlık, mizaç ve kuyruk tüylenme dikkate alınarak seçilmelidir. Birden fazla tüylenme ve tüylerin iyi uzunluğu çok sakin bir mizaç sergileyen ler tomebako daha da geliştirmek için tercih olanlar. Şu anda herhangi bir kırık veya hasarlı kuyruk veya eyer tüyleri dikkatle koparılmış ve yeniden büyümeye izin verilebilir. Tomebako yaklaşık altı metre yüksekliğinde, üç metre genişliğinde ve dokuz inç derinliğinde ahşap bir kutudur. İç yapısı öyle ki kuş, kuşun kuyruğu ve dışkı tepsisi her birinin kendi bölmesi vardır. Bu şekilde yetiştirilen horozlar, bakıcılarıyla günlük temas halinde olmalıdır. Her gün en az bir saat egzersiz ve yürüyüş yapılması gerekmektedir. Erkekler de kış aylarında sıcak tutulmalıdır, en az 50ºF ile 55ºF sıcaklık.

Onagadori gt /Gt mt/mt Mf/Mf vardır. Kesikler ve eşleştirme homozigozluk gösterir. Phoenix gibi diğer uzun kuyruklu ırklar Gt/Gt Mt+/Mt+ Mf/Mf’dir, yani resesif erime özelliği yerine normal molting döngüsü için baskın özelliktedirler. Uzun kuyruklu olmayan tavuklar gt+/ gt+ Mt+/Mt+, yani kuyruk ve eyer tüylerinin hızlı büyüme özelliğinden ve erimemeye özgü özelliğinden yoksundurlar.

Diyet Gereksinimleri

İyi bir diyet çok doğal bir menü oluşacak, Jungle Fowl yemek istiyorsunuz yabani tahıllar benzer. Mısır, buğday, arpa, darı ve milo gibi glüten oranı yüksek olan tahıllardan kaçınılmalıdır. Bu tanecikler bazen sindirilmeden vücuttan geçer ve kuşlar sonra tekrar yer. Aslında bu tür tahıllar tüm besinlerin tam emilimi için iki kez bir hen sindirim geçmesi gerekir. Yulaf ve kahverengi pirinç gibi tahıllar daha sindirilebilir olduğu için tercih edilir. Beslenme tüm kümes hayvanları için önemlidir, ama özellikle uzun kuyruklu ırklar ile. Boş gıdalar kaçınılmalıdır, gıdalar beslenme düşük ve şeker yüksek onlar için iyi değildir.

Protein diyetin önemli bir parçasıdır, ancak bu proteinin kaynağı incelenmelidir. Tüm proteinler eşit değildir, bitki proteini kolayca kullanılmaz. Ne bitki proteini ne de kümes hayvanı ürünleri proteini, örneğin tüy ve kemik öğütülme, besin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacaktır. İhtiyaçları olan şey hayvansal protein, ideal olarak deniz balıklarından. Bu tür balık sadece verimli bir şekilde kullanılabilir protein türü vardır, ama aynı zamanda değerli vitaminler, omega yağları ve iyi bir sağlık için esansiyel yağ asitleri vardır. Kochi bir kıyı il ve balık yaygın olarak kullanılabilir olduğundan Kochi, Japonya’da kuşların çoğu balık beslenir.

ıslahı

Üreme teknikleri bu kümes hayvanları ile tartışmanın önemli bir konusuvardır. Bir eşleştirme seçimi, bir sonraki nesli etkileyecek çeşitli hususlara dayanmalıdır. Sadece ilgili iki kişinin seçimine gereken düşünce nin verilmesi değil, aynı zamanda her kuşun babasının nitelikleri de incelenmelidir.

Bir eşleştirme ilk sağlık dayalı olmalıdır. Eğer her iki kuş da sağlıklıysa, bir sonraki göz önünde bulundurulması gereken şey birbirleriyle olan ilişkileridir. Eğer kardeşlerse, uzlamadan kaçınılmalıdır. Çizgi de kız baba, oğul dan anneye, yeğeni teyzeye, amcadan yeğenlere ve torunlarından büyükanne ve büyükbabaya kabul edilebilir, ancak çiftleşme kardeşe tavsiye edilmez. Bu çizgi ıslahı olarak aynı çekinik genetik özellikleri birleştirmek istiyorsunuz, ama muhtemelen kötü veya zayıf genler için homozigot olan kuşlar üreten dezavantajı ile.

Ancak, sadece bir nesil için birlikte kardeşler üreme genellikle en çekinik özellikleri ortaya çıkaracaktır. Ortaya çıkan yavrular, iyi ve kötü özellikleri ortaya çıkabildiği için üremek için yararlı kuşlar olabilir, ne yetiştirilmesi gerektiğini ve hangi özelliklerin devam etmesi gerektiğini ortaya çıkarır. Bu inbred kuşlar kullanılırsa, iyi tip ve direnç kuşlar out-cross olmalıdır.

Sürüdeki her kuşun soyu yetiştirici tarafından bilinmelidir. Kırk tavuk ve on horoz bir sürü boyutu ciddi bir üreme programı başlatmak için uygun bir temeldir. Bu tabii ki sadece en iyi kuşlar bu kaldırdı seçilir olarak elde etmek için biraz zaman alır.

Damat

Onagadori ile günlük temas, ya da bu şekilde yetiştirilen kuşlar, kuşların düzenli bakım alışkın olmak sağlayacaktır. Bu ayak tırnakları, mahmuzlar ve üst mandibula, hepsi Onagadori üzerinde hızlandırılmış bir büyüme hızı var kırpma içerir. Phoenix bu alanlarda benzer bir hızlandırılmış büyüme hızı var, Onagadori kadar hızlı olmasa da, ve kırpma gerektiği gibi uygulanmalıdır.

Bir önceki bölümde ele alındığı gibi, tüy toplama bir sorun haline gelirse üst mandibula köpek tırnak makası giyotin türü ile kesilmiş gerekebilir. Bu kaliteli stok nadir olmakla birlikte, üst mandibula hala çok uzun büyür ve yeme bozar eğer kırpma gerektirebilir. Bu durumda üst mandibulanın alt ucu, alt mandibulanın ucunu hafifçe asar şekilde kesilmelidir.

Alt mandibula nadiren kırpma gerekir. Ağız iç düzeni nedeniyle hata için çok az marj vardır, içinde et, ve kan damarı ucuna bu kadar yakın olmak. Bu hiç kesilmiş olması gerekiyorsa, bir tırnak dosyası makas tercih edilir, iş dikkatle yapılıyor, uygun profile göre şekillendirme.

Bu konu hakkında daha fazla

Bu konular ve daha fazlası kitapta daha derinlemesine anlatılır Uzun Kuyruklu Tavuk, Onların Tarih ve Bakım David Rogers ve Toni-Marie Astin tarafından.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın