Yağlı Karaciğer Diyeti – kilo döken ve karaciğerde yağ azaltmak için çalışır 1200 kalori diyet planı

 Yağlı Karaciğer Diyeti – kilo döken ve karaciğerde yağ azaltmak için çalışır 1200 kalori diyet planı

Yağlı bir karaciğer diyet kilo dökülme ve vücuttaaşırı yağ azaltılması üzerinde durulmalıdır. Aşırı yağ tüketimini azaltarak, karaciğerde yağ tıkanıklığı için fırsat büyük ölçüde azalır. Genellikle yağlı karaciğer hastalığı olan kişiler için tavsiye edilir (FLD) bir 1200 ila 1500 kaloridiyet takip etmek. Kalorilerin en fazla %30’u yağdan oluşmalıdır.

Bunu daha somut bir şekilde açıklamak için, her gün kaç gram yağ tüketmeniz gerektiğini anlamak için biraz matematik yapabiliriz. 1200 kalorilik diyetin en fazla %30’u yağdan olanacaksa, bu 360 kaloriden fazla yağ kalorisi (1200 kalori x 0,30 = 360) olması gerektiği anlamına gelir.

Bir gram yağ 9 kaloriye eşdeğerdir. Bu nedenle, her gün en fazla 40 gram yağ tüketilmelidir (gram başına 360 kalori/9 kalori = 40 gram).

Bir 1200-1500 kaloridiyet sınırlı protein ve yağ ile karmaşık karbonhidrat yüksek miktarda hedef olmalıdır. Böyle bir diyet FLD hastalarınhaftada £ 2 kadar kaybetmek yardımcı olabilir. İşte bu diyet innasıl bozulmalıdır.

  • 6 ons protein (balık, hindi ve tavuk gibi yağsız beyaz etler sopa veya fasulye gibi bitkisel kaynaklardan protein almak)
  • 4 veya daha fazla porsiyon sebze (yeşillik, yaprak, baklagiller veya folat oranı yüksek diğerleri)
  • 3 porsiyon meyve (E vitamini ve C vitamini oranı yüksek olan narenciyeler tavsiye edilir)
  • Patates veya kepekli ekmek gibi nişasta yüksek gıdalardan 5 porsiyon
  • 3 porsiyon yağ (doymuş yağlardan uzak durmaya çalışın ve bunun yerine sınırlı miktarlarda doymamış yağları tercih edin)
  • 2 porsiyon süt ürünleri (az yağlı ve yağsız alternatiflere odaklanın)

Hiçbir yemeği kaçırmamak önemlidir. Kalori ler gün boyunca parçalanmalı ve tüketilmelidir. Örneğin, kahvaltıda 300 kalori, sabah atıştırması için 100 kalori, öğle yemeğinde 300 kalori, öğleden sonra atıştırması için 50 kalori ve akşam yemeğinde 450 kalori.

Bu sayılar sadece bir kılavuz olarak hizmet ve taş ayarlı değildir. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerini daha az yemeyi ve gün boyunca birkaç küçük atıştırmalık vakti daha geçirebilirsiniz.

Yağlı karaciğer için diyet planının bu tür önemli bir parçası günde 1200-1500 kalori sınırı aşmamaktır. Vücudunuzun açlık moduna girmesini ve karaciğerde daha fazla yağ tıkanıklığına yol açabilecek yağ asitleri üretmesini engellemek için tek seferde büyük bir öğün yerine düzenli olarak küçük öğünler yiyin. Aynı nedenle, bir pound veya haftada 2 kademeli kilo kaybı yerine aynı anda kilo düzinelerce döken çalışıyor için çalışıyoruz.

Yağlı karaciğer için birçok diyet tarifleri bıkmak gelen tat tomurcukları tutacak var.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın