Yoga ve Gebelik

 Yoga ve Gebelik

Her kadın sağlıklı bir bebek sahibi olmak ister. Yojik uygulamalar, bakım ile yapıldığında, bir kadının vücut daha güçlü ve daha esnek yapabilirsiniz. Yoga, genel denge ve dolaşımı artırırken, eklemlerinizi daha limber yaparken, kaslarınızı tonuyla oluşturur.

Yoga, doğum, doğum ve anneliğin fiziksel taleplerine uyum sağlamanıza yardımcı olabilecek nefes almanıza ve rahatlamanıza yardımcı olur. Ujayi nefes alma yapmayı öğrenmek, en çok ihtiyacınız olduğunda sakin kalmanızı sağlayarak doğum ve doğum için sizi asal hale getirmek. Eğer doğum sırasında korkuyorsanız, vücut adrenalin üretir ve oksitosin üretimini kapatır, emek ilerleme yapan bir hormon. Yoga uygulaması, acıyı hissettiğinizde sıkılaştırma dürtüsüyle savaşmanıza ve bunun yerine nasıl nefes alacağınızı göstermenize yardımcı olacaktır.

Meditasyon uygulaması son derece sizin ve bebeğiniz için yararlıdır. Bu kalp hızı yavaşlatmak için kanıtlanmıştır, dinlenmek ve zihninizi odaklanmak – tüm bebek için büyük.

Genel bir kural olarak, bükme pozlar önlemek, hem de aşırı ileri bükme. Oturmuş paschimottanasana (ön viraj) için bacaklarınızı birbirinden ayırın.

Daha önce ters pozlar uygulamadıysanız, şimdi başlamak için zaman değil. Ancak, inversions bir uygulama varsa, dikkatle ilk iki trimester için devam edebilirsiniz. Pozları uzun süre tutma.

Özellikle 20 haftalık hamilelikten sonra, birkaç dakikadan daha uzun süre sırt üstü yatmanızı gerektiren hareketleri atlamak isteyebilirsiniz. Sırt üstü yatan inferior vena kava üzerinde baskı koyabilirsiniz, kalbe bacaklardan kan döndürür damar, ve baş dönmesine neden olabilir, nefes darlığı, ve mide bulantısı. Ama birçok kadın bu pozisyonda iyi kendi gebelikiçine yalan rahat, bu yüzden vücudunuzun ve içgüdüleri dikkat edin.

İlk üç aylık dönem

Hamileliğinin bu kadar erken bir döneminde pek kısıtlamanız yok. Eğer düzenli bir yoga uygulayıcısı iseniz, zaman geçtikçe rutin değişiklikler gerektirecektir kabul edin. Vücudunu dinle.

İkinci üç aylık dönem

Uzun bir süre için pozlar tutmaya çalışmayın, ve yavaş ve dikkatli yaralanmayı önlemek için yoga pozisyonları içine lavabo unutmayın, çünkü gevşeme eklemleri. Genişleyen göbeğiniz denge duygunuzu etkileyecektir.

Üçüncü üç aylık dönem

Muhtemelen karnınız daha büyük olduğu için kendinizi daha az zarif hissediyorsunuzdur, bu yüzden dengenizi kaybetmemek ve size veya bebeğinize zarar vermemek için topuklarınızı duvara doğru ayakta pozlar layın. Bloklar ve kayışlar gibi aksesuarlar da daha fazla kararlılıkla farklı pozlarda hareket edebilirsiniz.

Loading spinner
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın